1. Haberler
  2. Otomotiv
  3. Bentley, Porsche, Mercedes gibi lüks arabalar TMSF’den satışa çıkıyor

Bentley, Porsche, Mercedes gibi lüks arabalar TMSF’den satışa çıkıyor

Dünyanın en pahalı otomobili Rolls-Royce Boat Tail'ın ikincisi yolda
Rolls-Royce, Boat Tail, Cabrio
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TMSF, Bentley, Porsche, Mercedes gibi lüks arabaları satışa hazırlanıyor. Tasfiye Halinde Hedefevim Gayrimenkul Otomotiv’den TMSF’ye geçen lüks otomobiller ihale ile satılacak. Satışa sunulan araçların bazılarının fiyatı 6 milyon lirayı aşıyor.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Tasfiye Halinde Hedefevim’in araçlarını satmak için ilana çıktı. Satış ilanında araçların markası, özellikleri, kaç kilometrede olduğu gibi bilgiler yer aldı. 19 aracın bulunduğu listenin en pahalı arabası Bentley. 2010 model Bentley Continental GT Speed marka aracın muhammen bedeli 6.3 milyon lira. Bu aracın kilometresi ilanda 52 bin 631 olarak belirtildi. Listede iki adet Porsche marka araç da bulunuyor. 2007 model Porsche 911 Turbo model otomobil için 5.4 milyon lira muhammen bedel belirlendi. Bu aracın kilometresi 132 bin. Listedeki bir başka Porsche ise Macan 95B Siyah. 2018 model olan bu araç 28 bin kilometrede. Muhammen bedeli ise 3.82 milyon lira.

 

6.14 MİLYON LİRALIK MERCEDES

TMSF’nin satış listesinde yer alan 2016 model Mercedes-Benz G 350 D (463) 6.14 milyon lira muhammen bedel ile satılacak. 2015 model Mercedes-Benz s350 Bluetec 4 Matıc Long’un muhammen bedeli ise 5.35 milyon lira olarak belirlendi. Aynı markanın 2020 EQC 400 4 Matic 204X için muhammen bedel 3.65 milyon lira olarak belirlenirken, bu aracın kilometresi 87 olarak ilanda yer aldı. TMSF’nin satış listesinde 2019 model Audi E-Tron için muhammen bedel 4.25 milyon lira, 2015 model BMW İ I8 (2Z21) araç için ise 4 milyon lira muhammen bedel belirlendi.

TEMİNAT YATIRILMASI GEREKİYOR

İhaleye katılmak isteyenler 19 Şubat 2024 tarihine kadar her araç için belirlenen teminatı yatırmak zorunda olacak. Örneğin Bentley için 315 bin lira, 6.14 milyon lira muhammen bedelle Mercedes-Benz için 307 bin lira bankaya teminat yatırılacak.

İHALE 22 ŞUBATTA

İhale 22 Şubat 2024 tarihinde saat 10.00’da TMSF binasında gerçekleştirilecek. İhalenin şartnamesi Satış Komisyonu tarafından, TH Hedefevim AŞ’nin Üsküdar’daki binasında bedelsiz olarak incelenebilecek. İsteyen 2 bin lira karşılığında satın da alabilecek. İhaleye katılmak isteyenler araçları bulundukları adreste görebilecek. Araçlar önceden randevu alınarak, bulundukları adreslerde hafta içi 10.00-16.00 saatleri arasında görülebilecek. Araçların bulundukları adresler, ihale şartnamesini satın alan ve gizlilik taahhütnamesini imzalayan katılımcılara randevu alınırken bildirilecek. İhale, kapalı zarf ve açık artırma yöntemiyle yapılacak. Kapalı zarfla teklif veren katılımcılar arasından açık artırma aşamasına katılmaya hak kazananların listesi oluşturulacak. Kapalı zarf aşamasında verilen en yüksek teklif üzerinden ihaleye açık artırma ile devam edilecek. Teklifler peşin bedel olarak Türk Lirası cinsinden verilecek.

DEVİR-TESLİM TAMİR MASRAFINI KİM ÖDEYECEK

Araçların alıcı adına noterde devir ve tescili ile ilgili her türlü vergi, resim, harç ve yükümlülükler, aracın bulunduğu yerden çıkarılması, tamir, bakım masrafları alıcıya ait olacak. İhale tarihinden sonra süresi gelen muayene ücretleri ve Motorlu Taşıtlar Vergisi ile ihale bedelinden kaynaklanan KDV alıcıya ait olurken, satıştan önceki tarihlerde ödenmemiş olan muayene ücreti ve varsa gecikme cezası, vergi borcu, trafik cezası, trafik sigortası, otopark ücreti gibi masraflardan alıcı sorumlu olmayacak.

Hürriye’ten Neşe Karanfil’in haberi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir