1. Haberler
  2. Ajanda
  3. Balparmak’tan ücretsiz online sertifikalı Apiterapi Eğitimi!

Balparmak’tan ücretsiz online sertifikalı Apiterapi Eğitimi!

Balparmak’tan ücretsiz online sertifikalı Apiterapi Eğitimi!
Balparmak’tan ücretsiz online sertifikalı Apiterapi Eğitimi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balparmak Apitera Plus ve AlchemLife iş birliğiyle sağlık profesyonelleri için gerçekleştirilen Bilimsel Apiterapi eğitimlerinin beşincisi başarıyla tamamlandı. Doktor, eczacı ve diyetisyenlerden oluşan 200’ü aşkın kişinin katılımıyla gerçekleşen online eğitimde apiterapinin onkoloji, sinir sistemi, enfeksiyon hastalıkları, solunum sistemi, kardiyovasküler sistem gibi vücut üzerindeki etkileri ve  apiterapide güvenli kullanıma yönelik önemli bilgiler aktarıldı.

Balparmak’ın iyi yaşam markası Apitera Plus ve AlchemLife iş birliğiyle sağlık profesyonelleri için düzenlenen “Bilimsel Apiterapi Eğitimleri”nin beşincisi çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada ve Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Etil Güzelmeriç tarafından verilen eğitimlerde, Balparmak Ar-Ge ve Kalite Direktörü Dr. Emel Damarlı da Apitera Plus ürün ailesinin fonksiyonel özelliklerini anlatan bir sunum yaptı. Doktor, eczacı ve diyetisyenler için özel olarak planlanan eğitime toplamda 200’ü aşkın sağlık personeli  katıldı.

Zoom üzerinden canlı olarak gerçekleştirilen eğitimin ilk gününde Doç. Dr. Etil Güzelmeriç, apiterapinin tarihçesi ve genel kavramlarının yanı sıra bal, propolis, arı sütü, arı poleni, arı zehiri, arı ekmeği ve diğer arı ürünlerinin genel ve fonksiyonel özelliklerinin yanısıra, balda taklit-tağşiş ve kalite değerlendirmeleri konularında önemli bilgiler aktardı.

İlk gün 4 saat süren eğitimin ikinci gününde ise Prof. Dr. Erdem Yeşilada, apiterapinin farmakolojik ve klinik etkinliği, apiterapi ürünlerinin solunum sistemi, enfeksiyon hastalıkları, sinir sistemi, kardiyovasküler sistem gibi vücut üzerindeki etkileri, onkolojide apiterapi ürünlerinin rolü ve apiterapide güvenli kullanım gibi birçok konuyu ele aldı. 2 gün toplam 9 saat süren eğitime aralıksız katılım sağlayan katılımcılar, düzenlenecek sınavın ardından Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi imzalı sertifikalarını almaya hak kazanacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir