Borsa tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı

Borsa tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı
Borsa tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi açılışta yüzde 1,38 değer kazanarak 5 bin 046,30 puanla tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi açılışta bir önceki kapanışa göre 68,66 puan ve yüzde 1,38 değer kazanarak 5 bin 046,30 puana yükseldi.

Bankacılık endeksi yüzde 1,62 ve holding endeksi yüzde 1,15 artış kaydetti. Tüm sektör endeksleri güne yükselişle başlarken, en fazla kazandıran yüzde 2,22 ile elektrik oldu.

BIST 100 endeksi, dün yüzde 0,3 artarak 4 bin 977,64 puanla kapanış rekoru kırmıştı.

KKM cazibesini kaybedince yatırımcı Borsa'ya hücum etti

Powell’ın mesajlarıyla piyasalar yükselişe geçti

Analistler, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın dünkü konuşmasının ardından Fed’in aralıkta faiz artırım hızını yavaşlatacağı beklentilerinin artmasıyla küresel pay piyasalarının pozitif bir seyir izlendiğini bildirdi.

Powell, dün Brookings Enstitüsü’nde yaptığı konuşmada, enflasyonu düşürmeye yetecek sıkılaşma düzeyine yaklaşırken faiz artış hızını biraz yumuşatmanın mantıklı olduğunu söyledi.

Bugünün veri gündeminde dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin yanı sıra Euro Bölgesi’nde işsizlik oranı ile ABD’de kişisel gelir ve harcamaların öne çıktığını belirten analistler, yurt içinde ayrıca Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) Para Politikası Kurulu toplantı özetinin takip edileceğini kaydetti.

Analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 5 bin 100 puanın direnç, 5 bin ve 4 bin 950 seviyelerinin destek konumunda bulunduğunu ifade etti. (AA)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir