1. Haberler
  2. Borsa
  3. Ünlü borsa spekülatörü Mehmet Akdere, Şekerbank hisselerini uçurdu!

Ünlü borsa spekülatörü Mehmet Akdere, Şekerbank hisselerini uçurdu!

Ünlü borsa spekülatörü Mehmet Akdere, Şekerbank hisselerini uçurdu!
Mehmet Akdere, Hilmi Kulluk, KonyaSpor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsmi bir dönemler sık sık manipülasyonlarla anılan bir süre ortadan kaybolan Mehmet Akdere, Mecnur Çolak vefat ettikten sonra büyük bir servetle yeniden ortaya çıktı.

Mecnur Çolak hayattayken sık sık Bulgaristan’a ziyarete giden Mehmet Akdere, bir dönem merhum ile birlikte ele geçirdikleri İttifak Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptı.

Son günlerde de ismi Şekerbank ile anılıyor. Mehmet Akdere ve ekibinin işlem yaptıkları hisselerin vadeli piyasadaki kontratlarında da yüklü alım satımlar yaparak fiyata yön verdikleri söyleniyor.

Mecnur Çolak vefat ettikten sonra büyük bir servetle ortaya çıkan Mehmet Akdere’in, Bekir Sami Karayal ve Ahmet Can Teoman ile birlikte hareket ettiği ileri sürülüyor.

Mecnur Çolak’ın Flap Kongre ve Beyaz Filo başta olmak üzere kullandığı isimlerden biri olarak bilinen Ahmet Can Teoman’ın Mehmet Akdere ile birlikte hareket etmeye başladığı borsa kulislerinde konuşuluyor.

BİR AYDA YÜZDE 156 ARTTI

Son olarak Mehmet Akdere ile ismi anılan Şekerbank hisseleri ise 14 Temmuz’da 1 lirayken bugün 3.82 lira seviyelerine ulaştı. Şekerbank hisseleri bir ayda yüzde 156 prim yaptı.

HAKKINDA TUTUKLAMA KARARI VERİLMİŞTİ

İttifak Holding’in eski Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akdere, 2009 yılında içlerinde Mecnur Çolak’ın da bulunduğu “keriz silkeleme” adı altında yapılan borsa manipülasyonlarından dolayı tutuklanmıştı. Dönemin ünlü spekülatörleri ile tutuklama kararı çıkarılan ekibin 1 ayda 25 milyon liralık vurgun yapıldığı iddia edilmişti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir