1. Haberler
  2. Dünya
  3. Dünya Türk kahvesi Günü’nde Tülin Şahin ve Maye Musk’ı buluştu

Dünya Türk kahvesi Günü’nde Tülin Şahin ve Maye Musk’ı buluştu

Dünya Türk kahvesi Günü’nde Tülin Şahin ve Maye Musk’ı buluştu
Dünya Türk kahvesi Günü’nde Tülin Şahin ve Maye Musk’ı buluştu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Arzum OKKA 5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü’nde ünlü süpermodel Tülin Şahin ile Elon Musk’ın annesi Maye Musk’ı sosyal medyada buluşturdu. İki ünlü ismin Arzum OKKA yanında Türk kahvesi eşliğinde birbirlerine seslenerek yaptıkları samimi paylaşımlar Instagram takipçilerinden binlerce beğeni aldı.

Dünyaya Türk Kahvesini Sevdiren Marka: Arzum OKKA, 5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü kutlamaları çerçevesinde ünlü manken ve sunucu Tülin Şahin ile Tesla, SpaceX ve Twitter’ın CEO’su Elon Musk’ın annesi Maye Musk’ı sosyal medyada buluşturdu. Bu anlamlı günde Tülin Şahin, Arzum OKKA Türk Kahvesi Makinesi’nin yanında, elinde bir fincan Türk kahvesi eşliğinde bir paylaşım yaptı. Tülin Şahin, Instagram’da @mayemusk etiketiyle yaptığı video story paylaşımında, “Dünyanın ilk fincana servis eden, üstelik tasarım ödüllü Türk kahvesi makinesi Arzum OKKA’dan Türk kahvemi içerken, bu kahveye hayran kalan herkesin Dünya Türk Kahvesi Günü’nü kutlarım. Sevgili Maye Musk, senin de Türk kahvesini yeni yeni keşfettiğini biliyorum, yorumlarını merak ediyorum” diyerek Maye Musk’a seslendi.

Maye Musk: “Geleceğinizi tadabileceğiniz kadar lezzetli bir kahve”

Tülin Şahin’in paylaşımının ardından Maye Musk, elinde Türk kahvesiyle paylaştığı story aracılığıyla ünlü mankene yanıt verdi. Maye Musk Story’de, fincanındaki Türk kahvesinden bir yudum içtikten sonra; “Sevgili Tülin, Türk kahvesini bir süredir içiyorum ve her gün daha çok seviyorum. Bugün senden öğrendiğim yeni bilgi de 5 Aralık gününün Dünya Türk Kahvesi Günü olduğu. Ben de Türk kahvesini benim gibi yeni deneyimleyenlere küçük bilgiler vereceğim” dedi.

Maye Musk, Story paylaşımından hemen sonra Arzum OKKA Türk Kahvesi Makinesi yanında, elinde bir fincan Türk kahvesiyle bu kez fotoğrafını paylaştı. Paylaşım metninde öncelikle dünyanın dört bir yanındaki Türk kahvesi sevenlerin Dünya Türk Kahvesi Günü’nü kutlayan Maye Musk takipçilerine, Arzum OKKA ve Türk kahvesi ile ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Hiçbir katkı maddesi içermediği için en sağlıklı ve en doğal kahve türlerinden biri, Türk kahvesi. Günde bir fincan Türk kahvesi sindirime yardımcı olur, enerjik hissetmenizi sağlar, kolesterolü düşürür ve meme kanseri riskini azaltır. Türk kahvesi, doğrudan Arzum OKKA Türk Kahvesi Makinesi’nden fincana servis edilir. En gizemli ve merak uyandıran kısmı ise, yüzyıllar öncesine dayanan fal geleneği. Türk kahvenizi içtikten sonra tabağın üzerine fincanı kapatıp soğuyana kadar beklersiniz. O zaman fincandan geleceğinizle ilgili ipuçlarını bulabilirsiniz :) Geleceğinizi tadabileceğiniz kadar lezzetli bir kahve.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir