1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Benzin ve motorine indirim geldi

Benzin ve motorine indirim geldi

Benzin ve motorine indirim geldi
Benzin ve motorine indirim geldi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Petrol fiyatları, Rusya’ya uygulanması planlanan tavan fiyatın yarattığı belirsizlikle ve talep endişelerinin güçlenmesiyle ocaktan bu yana en düşük seviyesini gördü. Petrolde son günlerde yaşanan düşüş benzin ve motorin fiyatlarında indirim gelmesine neden oldu.

Petrol fiyatları, batılı devletler tarafından Rus petrolüne uygulanacak tavan fiyatın etkilerine dair belirsizlik nedeniyle dün geriledi. Petrol fiyatları bugün Çin’de talebin toparlanacağı beklentileriyle hafif yükselse de piyasalar, dünkü seansta kaydedilen keskin düşüşün ardından baskı altında bırakmaya devam etti.

Öte yandan dünya genelinde yoğun makroekonomik veri akışı, küresel petrol talebine ilişkin belirsizliğe yol açarak fiyatlar üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturmaya devam etti. Böylece dün 80 doların altına düşen petrol, 7 Ocak’tan bu yana en düşük seviyesini gördü.

Petrol piyasasında son günlerde yaşanan düşüş benzin ve motorin fiyatlarını da etkiledi. Akaryakıt sektörü kaynaklarının aktardığı bilgiye göre, bu gece benzine 2,15 lira, motorine ise 1,90 indirim uygulanacağı öğrenildi.

Brent ham petrolünün en yakın vadeli varil fiyatı dün yüzde 0,4 düşüşle 80 doların altına geriledi. Bugün yatay seyreden Brent petrol varil başına 79,4 dolar seviyesinde işlem gördü. ABD hafif ham petrolü de 74,54 dolar seviyesinde işlem gördü.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir