1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Bitcoin’de aktif arz tarihi düşüşe yaklaşıyor

Bitcoin’de aktif arz tarihi düşüşe yaklaşıyor

Bitcoin 2021'den sonra ilk kez 57 bin dolar oldu.
Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bybit tarafından yayınlanan son 24 saatin değerlendirmesinde: ABD Merkez Bankası yetkililerinin şahin açıklamaları üzerine Hazine getirileri daha da yükselirken, hisse senetlerinde düşüş devam etti. Makroekonomik belirsizliklere gösterilen temkin, küresel piyasalarda çok fazla oynaklık yarattı.  Ancak kripto piyasasında işler farklı gelişti. Bitcoin, piyasanın iki yıl içinde gördüğü en düşük oynaklığın ortasında durma noktasına geldi. Değerlendirme hazırlanırken piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, son 24 saat içinde marjinal bir şekilde kırmızıya hareket etmesine rağmen, 19 bin dolarlık pivot seviyesine tutunmaya devam ediyor. Birkaç zincir üstü ölçüm tarihi en düşük seviyelere ulaştı. Birincisi, Bitcoin’in son altı aydaki aktif arzı, dolaşımdaki arzın %18’inden biraz fazlasını temsil eden tüm zamanların en düşük seviyesine kayıyor. Tarihsel olarak düşük aktif arz, genellikle uzun süreli bir ayı koşusundan sonra ortaya çıkar.

Benzer bir şekilde, Ethereum aynı dönemde marjinal kayıplar kaydettikten sonra 1.300 dolardan seviyesinden daha da uzaklaşıyor. Vadeli işlem piyasasında, dengeleyici spot fiyat seviyesi, şu anda -%2’den uzaklaşan Ethereum için vadeli işlem temel eğrisini biraz düzleştirmiş olabilir. Orta-büyük altcoinler çoğunlukla kırmızıya döndü ve UNI, benzer bir zaman diliminde %7’lik bir kayıpla aşağı yönlü düzeltmeye öncülük etti.

Merkezi olmayan borsa PancakeSwap’ın arkasındaki ekip, Ethereum ile son entegrasyonunun ardından yeni başlatılan Aptos blok zincirine genişlemeyi önerdi. Teklif, takaslar, çiftlikler, havuzlar ve ilk çiftlik teklifleri dahil olmak üzere ana özelliklerini, pazar payını ele geçirmek için hızlı bir şekilde blok zincirine yerleştirmeyi amaçlıyor. Hareket, DEX’in çoklu zincir stratejisinin bir parçası olarak Ethereum’a genişlemesinden sadece haftalar sonra geldi. BNB zincirinde başlayan PancakeSwap, şimdi işlem hacmi bakımından en büyük ikinci DEX’tir ve TVL, Curve ve Uniswap’ın hemen arkasında yer almaktadır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir