1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’den 3600 ek gösterge açıklaması

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’den 3600 ek gösterge açıklaması

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’den 3600 ek gösterge açıklaması
Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’den 3600 ek gösterge açıklaması
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, birinci derecedeki memurlara 3600 ek göstergenin verilmesiyle ilgili çalışma dosyalarının hazır olduğunu söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Memur-Sen’in 7. Olağan Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulundu.

Bilgin, konuşmasında 3600 ek göstergeyle ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Bakan Bilgin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“3600 sadece dört meslek grubuyla ilgili bir mesele olarak politik bir taahhüt olarak ortaya konulmuştu. Onu bütün kamu çalışanlarına, 600 ek gösterge vererek, hiç gündemde olmayan meslek gruplarını işin içine dahil ederek, kapsamlı bir şekilde 5 milyon 300 bin kişinin faydalanacağı bir şekilde çözdük.

Orada çözülmemiş bir konu var. Onu da sendikacılarla zaman zaman görüştük. O da nedir? 3600 ek göstergeyi, birinci dereceye gelen bütün çalışanların müktesep hakkı olarak düzenlememiz gerekir. Onu o günkü şartlarda yapamadık ama bu konuda dosyamız da çözüm yolumuz da hazır. Hatta kanun teklifimiz de hazır. İnşallah Meclisin gündeminde yer alacak ilk tekliflerden birisi bu olacak”

ASGARİ ÜCRET MESAJI

Bakan Bilgin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında ise hayat şartlarını dikkate alarak temmuzda emeği koruyacak asgari ücret düzenlemesini devreye sokacaklarını kaydetti.

Bilgin 1 Mayıs mesajında asgari ücrete yönelik şu ifadelere yer verdi:

“Hayat şartlarını dikkate alarak temmuz ayında da yeniden emeği koruyacak asgari ücret düzenlemesini devreye sokacağız. Sosyal devlet anlayışıyla çalışanlarımızla omuz omuza vererek her bir vatandaşımızın refah seviyesinin yükselmesi, istihdamın artması için çalışmaya devam edeceğiz.” (AA)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir