1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Galataport’da bir dev kruvaziyer gemi…

Galataport’da bir dev kruvaziyer gemi…

Galataport’da bir dev kruvaziyer gemi...
Galataport,Dev Yolcu Gemisi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dev kruvaziyer gemisi Galataport’a yanaştı.Dev kruvaziyer gemisi Galataport’a yanaştı. Büyüklüğüyle dikkat çeken dev gemi, tarihi yarımadası manzarasıyla aynı karede buluştu. Bin yolcu kapasiteli geminin İstanbul’dan sonraki rotasında Avrupa bulunuyor. Takip et Yazdir Arttir – Azalt Yorum 0 Yunanistan’ın Mykonos adasından kalkan 999 kişi kapasiteli Spirit of Discovery gemisi, 631 yolcusu ve 530 kişilik mürettebatıyla Galataport’a yanaştı. ‘Spirit of Discovery’ 5 yıldızlı bir otelin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak biçimde tasarlanmış, gemi 236 metre uzunluğunda ve 31,2 metre genişliğinde. Gemide; tiyatro, kütüphane, golf simülatörü ve havuz alanları, barlar ve restoranlara ek olarak, spor salonu, SPA alanı ve her kamaranın kendi balkonu var.

Türkiye’ye, kruvaziyer gemileriyle gelen turistler, İstanbul’da birkaç gün geçirerek tarihi mekanları geziyor, eğlence mekanlarında vakit harcıyor ve alışveriş yapıyor.

Karaköy’ün devamı niteliğinde organik bir mahalle olarak hayata geçen Galataport İstanbul’un, mikro hedefte Karaköy’e ve Beyoğlu’na, makro hedefte ise ülke turizmine, tanıtımına ve ekonomisine önemli ölçüde katkı sağlayacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir