1. Haberler
  2. Finans
  3. Patronlardan ‘dengeli’ asgari ücret çağrısı

Patronlardan ‘dengeli’ asgari ücret çağrısı

Patronlardan ‘dengeli’ asgari ücret çağrısı
Patronlardan ‘dengeli’ asgari ücret çağrısı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Akkol, asgari ücret ile ilgili “İşverenlerin ağır maliyetler altında ezildiği bir durumu istemiyoruz. Dengeli bir asgari ücret konusunda çalışmaya gayret göstereceğiz” dedi.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Başkanı (TİSK) Özgür Burak Akkol, aralık ayında belirlenecek asgari ücret rakamıyla ilgili ‘denge’ mesajı verdi.

“Biz yine elimizi taşın altına koyacağız. Yine üçlü imza ile bu süreci sonuçlandırmak istiyoruz. İşçilerimizin, işçi sendikalarımızın memnun olmadığı bir durumu arzu etmiyoruz” diyen Akkol, şöyle dedi:

“Bununla birlikte işverenlerin ağır maliyetler altında ezildiği bir durumu da istemiyoruz. Dengeli bir asgari ücret konusunda yine hem işçi konfederasyonlarımızla hem devletimizle çalışmaya gayret göstereceğiz.”

‘DENGELİ ASGARİ ÜCRET’ VURGUSU

Akkol, MESS tarafından yedincisi bu yıl Divan Kuruçeşme’de düzenlenen “İş Güvenliğinin Yıldızları Ödül Töreni”nde, rapor yerine icraat odaklı çalışmalar yürüttüklerini belirterek, yeni nesil sendikacılık anlayışıyla çalışma hayatına değer katmaya devam ettiklerini söyledi.

Aralık ayında başlayacak asgari ücret görüşmelerine de değinen Akkol, “Son üç asgari ücret artışında işçi, işveren ve hükümet olarak kararın altına üçlü imza attık. Bu hem işveren hem işçi hem de hükümet tarafı razı demek” dedi.

“Biz yine elimizi taşın altına koyacağız. Yine üçlü imza ile bu süreci sonuçlandırmak istiyoruz” diyen Akkol, şöyle devam etti:

“İşçilerimizin, işçi sendikalarımızın, işçi konfederasyonlarının memnun olmadığı, işletmelerimizde huzursuzluğun olduğu bir durumu arzu etmiyoruz.

Bununla birlikte işverenlerin ağır maliyetler altında ezildiği bir durumu da istemiyoruz. Dengeli bir asgari ücret konusunda yine hem işçi konfederasyonlarımızla hem devletimizle çalışmaya gayret göstereceğiz.” (AA)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir