ABD’den depremden etkilenen mültecilere 50 milyon dolar destek

ABD’den depremden etkilenen mültecilere 50 milyon dolar destek
ABD’den depremden etkilenen mültecilere 50 milyon dolar destek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’den Türkiye ve Suriye’de depremlerden etkilenen mültecilere 50 milyon dolara kadar yardım yapılacağı açıklandı.

ABD Başkanı Joe Biden, Türkiye ve Suriye’de depremlerden etkilenen mültecilerin ihtiyaçlarının karşılanması için 50 milyon dolara kadar yardım yapacak.
Biden, yayımladığı başkanlık genelgesiyle, Dışişleri Bakanı Antony Blinken’a Türkiye ve Suriye’de depremlerden etkilenen mültecilerin acil ihtiyaçlarının karşılanması bağlamında 50 milyon dolarlık yardım yapma yetkisi verdi.

ULUSAL ÇIKARLAR İÇİN

Şubat 2023’te Türkiye ve Suriye’deki depremlerden kaynaklanan beklenmedik acil mülteci ve göç ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Biden, ABD Mülteci ve Göç Acil Yardım Fonu’ndan (ERMA), Göç ve Mülteci Yardım Yasası (MRAA) kapsamında 50 milyon dolara kadar yardım sağlanmasının ulusal çıkarlar için önemli olduğunu kaydetti.
Biden, yardımların, ev sahibi topluluklar dahil, depremlerden etkilenen mültecilere ve yerlerinden edilmiş kişilere yardım sağlamak için uluslararası kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarına yapılan katkılar ile Dışişleri Bakanlığına bağlı Nüfus, Mülteciler ve Göç Bürosu’nun idari giderlerinin ödenmesini kapsadığını belirtti. (AA)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir