Borç yapılandırması 3 Temmuz’da sona eriyor

Vergi ve borç yapılandırma ödemeleri için son gün!
Vergi, Para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yapılandırma fırsatından 3 Temmuz Pazartesi günü mesai bitimine kadar faydalanılabiliyor. Başvurular elden yapılabildiği gibi interaktif vergi dairelerinden de dilekçe verilebilecek.

Vergi borcu yapılandırma başvuru süresi 3 Temmuz’a, borçların ilk taksit ödeme süresi de 31 Temmuz’a kadar uzatıldı. Vergi dairesine ödenmemiş vergi ve diğer borçların tamamı yapılandırma altına alınabilecek.

Vergi borcu yapılandırma için son tarih 31 Mayıs olarak açıklanmıştı ancak süre uzatıldı.
Buna göre, Cumhurbaşkanı kararıyla yapılandırma için başvuru süresi bir ay uzatılarak 30 Haziran’a çekildi. İlk taksit ödeme süresi de bir ay uzatılarak 31 Temmuz oldu.

30 Haziran 2023 tatile denk geldiği için, son başvuru süresi 3 Temmuz 2023 olarak açıklandı.

Borç yapılandırması için vatandaşlar Gelirler İdaresi Başkanlığı’nın ‘ivd.gib.gov.tr’ adresi üzerinden giriş yapılacak, ardından ekranda e-Devlet ile giriş yapacak. Buna tıklayarak ve e-Devlet bilgilerinizle giriş yapacaksınız. Sitedeki talimatlarla ilerleyerek başvuru yapılabilecek.

Vergi dairesine ‘turkiye.gov.tr’den de erişilebiliyor. Ya da vergi dairelerine giderek şahsen başvuru yapılabilecek. Ödemeleri de kredi kartıyla veya havale ile yapmak mümkün olacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir