Amazon MGM’yi 8,5 Milyar Dolara Satın Aldı

Amazon MGM’yi 8,5 Milyar Dolara Satın Aldı
Amazon MGM’yi 8,5 Milyar Dolara Satın Aldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD merkezli perakende şirketi Amazon, dijital yayın platformlarına yatırımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda elektronik ticaret şirketi, dünyanın en büyük film stüdyolarından biri olan Metro Goldwyn Mayer’i (MGM) 8,5 milyar dolara satın aldığını duyurdu.

Dünyanın en büyük elektronik ticaret şirketlerinden Amazon, Metro Goldwyn Mayer (MGM) film stüdyosunu satın almak için anlaşmaya vardığını açıkladı.

Jeff Bezos’un kurucusu olduğu şirket tarafından yapılan açıklamada, MGM anlaşmasının 8,5 milyar dolara sağlandığı bildirildi.

Amazon yaptığı açıklamada, tüm MGM çalışanlarını şirkete kabul edeceğini ve stüdyo liderliğiyle birlikte çalışacağını ve işten çıkarma olmayacağını belirtti.

Seattle merkezli Amazon’un MGM’yi çevrimiçi yayın platformu Prime’a etki edeceği belirtilirken MGM personeli, Prime Video ve Amazon Studios’un kıdemli başkan yardımcısı Mike Hopkins’in organizasyonuna katılacağı vurgulandı.

Amazon’dan yapılan açıklamada, “MGM çalışanlarını, yaratıcılarını ve yeteneklerini Prime Video ve Amazon Studios’a davet ediyoruz ve birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz” denildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir