1. Haberler
  2. İş Dünyası
  3. Dedeman Holding’de miras kavgası başladı.

Dedeman Holding’de miras kavgası başladı.

Dedeman Holding’de miras kavgası başladı.
Banu Dedeman, Rıfat Dedeman, Dedeman Holding
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman’ın vefat etmesinin ardından holdingin başına geçen oğlu Rıfat Dedeman ile üvey annesi Sevda Dedeman arasında miras kavgası başladı. Rıfat Dedeman’ın hisse devri için baskı yaptığını öne süren ve mahkemelik olan Sevda Dedeman, korunma talep etti.

İşinsanı Murat Dedeman 2018 yılında Sevda Dedeman ile evlendi. Çift, evlendikten sonra Ortaköy’de lüks bir sitede oturdu. Murat Dedeman geçirdiği rahatsızlık sonucu tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi’nde 25 Temmuz 2019’da vefat etti.

Dedeman Holding’de miras kavgası başladı.
Murat Dedeman, Sevda Dedeman

Murat Dedeman’ın vefatının ardından Dedeman Holding’in yönetim kurulu başkanlığına ilk eşinden olan oğlu Rıfat Dedeman geçti.

İddiaya göre Murat Dedeman vefat etmeden bir yıl önce kendi el yazısıyla vasiyetname düzenlemişti. Merhum Murat Dedeman vasiyetnamesinde esasen kendisine ait, ancak tapuda oğlu Rıfat Dedeman adına kayıtlı olan Ortaköy’deki sitenin tapusunu alamadığını belirterek, eşi Sevda Dedeman’ın bu sitede ömür boyu oturmasını oğlu Rıfat Dedeman’dan istedi.

Dedeman Holding’de miras kavgası başladı.
Murat Dedeman,, Sevda Dedeman, Gelin, Damat

İddiaya göre Rıfat Dedeman, vasiyetnamenin tenfizi (yerine getirilmesi) yapılmadan, babası Murat Dedeman’dan kalan Dedeman Holding bünyesinde yer alan şirketlerin hisselerini kendisine ve kız kardeşi Banu Dedeman’a hiçbir bedel ödemeden devredilmesi için üvey annesi Sevda Dedeman’a baskı yaptı.

EVİN ELEKTRİK VE SUYUNU KESTİ

Sevda Dedeman’ın bu haksız talebe boyun eğmemesi üzerine Rıfat Dedeman, Sevda Dedeman’a psikolojik ve ekonomik şiddet uygulamaya başladı. İddiaya göre Sevda Dedeman’a oturduğu Ortaköy’deki siteyi boşaltması için ihtarname gönderen Rıfat Dedeman, evin elektrik, su ve doğalgaz aboneliğini feshederek üvey annesini susuz, elektriksiz ve doğalgazsız bıraktı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir