1. Haberler
  2. İş Dünyası
  3. Katarlı milyarder Sheikh Faisal bin Kasim Al Thani, Türklerle ortak film şirketi kurdu

Katarlı milyarder Sheikh Faisal bin Kasim Al Thani, Türklerle ortak film şirketi kurdu

Katarlı milyarder Sheikh Faisal bin Kasim Al Thani, Türklerle ortak film şirketi kurdu
Koray Demir, H. E. Sheikh Faisal bin Kasim Al Thani, Metaserra, Doludizgin Creative Films, Al Faisal Holding, Forbes
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yirmi yıldır Türkiye’de, 12 yıldır da yurt dışında prodüksiyon ve medya projelerine imza atan Doludizgin Creative Films, Arap dünyasının milyarderleri listesinde yer alan Katarlı Al Thani’nin şirketi Al Faisal Holding ile ortak, film prodüksiyon ve medya şirketi kurdu. Metaserra adı verilen şirket, Doha merkezli olacak, ses getirecek prodüksiyonlara imza atacak.

Film prodüksiyon sektöründe 20. yılını kutlayan Doludizgin Creative Films, Al Faisal Holding ile Katar’ın başkenti Daho’da ortak şirket kurdu. ABD ekonomi dergisi Forbes’in her yıl yayınladığı milyarlar listesinde, Arap dünyasının ilk 100 milyarderi arasında yer alan Al Thani’nin şirketi Al Faisal Holding ile ortak kurulan Metaserra şirketi, Türkiye’nin soyut değerlerini, kültürünü, entelektüel birikimini ve sanatsal gücünü uluslararası arenaya taşıyacak. Metaserra hem Katar’da hem de MENA bölgesinde ses getirecek projelere imza atacak.

 

Katarlı milyarder Sheikh Faisal bin Kasim Al Thani, Türklerle ortak film şirketi kurdu

Katar’da Marriott Marquis Hotel’de gerçekleştirilen törende Metaserra’nın hedeflerini açıklayan Doludizgin Creative Films CEO’su Yönetmen Koray Demir, “Katar ve MENA bölgesinin büyük ve prestijli yıldızlarından Al Faisal Holding ile uzun zamana dayalı stratejik iş birliğimizin yeni bir şirketin kurulumuyla sonuçlanması hepimizi çok sevindirdi. Bugün yalnızca Metaserra’nın açılışını değil, yeni ufuklara açılan kapıları da duyuruyoruz” dedi. İletişim ve medya dünyasının sıra dışı bir devrimin eşliğinde olduğunu ifade eden Koray Demir, “Bu teknolojik devrim gerçekleşirken, bu alanda oyun kurucu olmak için hazırlanacak bir şirket kurmak öncelikli hedeflerimizden biriydi. En kısa sürede bu hedeflerimizin sonuçlarını duyurmaktan büyük bir gurur duyacağımız günleri iple çekiyoruz” diye konuştu.

‘Bu iş birliği Katar toplumuna da büyük fayda sağlayacak’

Katarlı milyarder Sheikh Faisal bin Kasim Al Thani, Türklerle ortak film şirketi kurdu

Forbes Middle East dergisinin her yıl düzenlediği ‘Arap Dünyasının İlk 100 Zengini” listesinde 30. sırada yer alan Al Faisal Holding’in Kurucusu ve Başkanı H. E. Sheikh Faisal bin Kasim Al Thani de, “Türk firması Doludizgin şirketi ve onun CEO’su Koray Demir ile ortaklıktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu alanda köklü bir geçmişe sahip olduklarını biliyorum ve uzun deneyimlerinden yararlanmak için aramızda bir ortaklık kurulmasının ciddi bir momentum oluşturacağını görüyorum. Türklerle reklam ve film prodüksiyon alanında yapılan bu iş birliği Katar toplumuna da büyük fayda sağlayacaktır. Bu ortaklık, önemi giderek artan medya endüstrisine, ‘high-end’ teknolojileri benimseyerek majör bir aktör olarak girmemizi sağlayacak. Dijital platformların hızlı bir yükselişe geçtiği böyle bir dönemde yenilikçi ve yaratıcı projelere hem destek olmak hem de üretim yapmak istiyoruz. Ayrıca Web 3.0 ve Metaverse’ün sunacağı yeni imkanlarla oluşturulacak pek çok proje için kolları sıvadık. Bu yeni ‘game changer’ın hepimize büyük fırsatlar sunacağını ve hayal gücümüzün ötesinde yeni bir dünyanın oluşturulabileceğine inanıyorum” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir