1. Haberler
  2. İş Dünyası
  3. Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri 11 Nisan’da açıklanıyor

Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri 11 Nisan’da açıklanıyor

Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri 11 Nisan'da açıklanıyor
SakipSabanci Uluslararasi Arastirma Odulleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sabancı Üniversitesi’nin düzenlediği sosyal bilimler alanında Türkiye’nin ilk uluslararası ödül programı olan Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri’nde kazananlar 11 Nisan 2022 Pazartesi günü açıklanacak. Ödül programı, Sabancı Üniversitesi Onursal Başkanı Sakıp Sabancı’nın vasiyeti üzerine bu yıl 17’nci kez düzenleniyor.

Sosyal bilimler alanında Türkiye’deki ilk uluslararası ödül programı olan Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri’nin 2022 yılı konusu “Küreselleşmenin Geleceği: Devlet Geri mi Dönüyor?” olarak belirlendi.

Sabancı Üniversitesi Onursal Başkanı Sakıp Sabancı’nın vasiyeti üzerine Sabancı Üniversitesi tarafından bu yıl 17’nci kez verilen Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri, 11 Nisan’da çevrimiçi düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Bu yıl da 45 yaşını aşmamış araştırmacılar ile sosyal bilimler alanında yılın temasına en önemli katkıyı sunan bilim insanı ödüllendirilecek.

Başvuruları uluslararası bağımsız jüri değerlendiriyor

Sabancı Üniversitesi bünyesinde, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi ve İstanbul Politikalar Merkezi liderliğinde yürütülen ödül programında makalelerin değerlendirmesi, bağımsız ve uluslararası bir jüri tarafından gerçekleştiriliyor. Ödül programı kapsamında ekonomiden politikaya, tarihten, psikolojiye sosyal bilimlerin tüm alanlarından her yıl farklı bir tema belirleniyor. Uluslararası ödül programı bu yıl Amerika’dan Hindistan’a, Jamaika’dan Makedonya’ya 12 farklı ülkeden başvuru aldı.

Her yıl özel olarak düzenlenen bir anma ve ödül töreniyle duyurulan Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri, bu yıl da koronavirüs salgını nedeniyle Sabancı Üniversitesi iletişim kanalları üzerinden çevrimiçi gerçekleştirecek özel törenle açıklanacak.

11 Nisan 2022 Pazartesi günü saat 20.30’da başlayacak Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri Töreni aşağıdaki linklerden Türkçe ve İngilizce takip edilebilir.

Youtube Türkçe canlı yayın linki:  https://youtu.be/ORqyFV7omiA

Youtube İngilizce Yayın linki: https://youtu.be/_yu4tLPQeTc

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir