1. Haberler
  2. İş Dünyası
  3. UPS, Bomi Group’un satın alma sürecini tamamladı

UPS, Bomi Group’un satın alma sürecini tamamladı

UPS, Bomi Group'un satın alma sürecini tamamladı
UPS, Bomi Group'un satın alma sürecini tamamladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Satın alma, UPS’in soğuk zincir kapasitelerinin Türkiye de dahil olmak üzere, Avrupa ve Latin Amerika genelinde genişlemesini hızlandıracak

İSTANBUL, 16 Kasım 2022 UPS (NYSE: UPS), daha önce açıkladığı sektörün önde gelen uluslararası sağlık hizmetleri lojistiği sağlayıcısı Bomi Group’un satın alımını tamamladığını duyurdu. Bu satın almayla, şirketin sağlık hizmetleri birimi olan UPS Healthcare, Türkiye de dahil olmak üzere Avrupa ve Latin Amerika genelinde, 14 ülkedeki sıcaklık kontrollü tesisleri ve son derece yetenekli 3.000 çalışanı UPS ekibine dahil edecek.

Şirket, yeni “Bomi Group, bir UPS Şirketi” adıyla faaliyet gösterecek. Bomi Group CEO’su Marco Ruini UPS Healthcare liderlik ekibine katılacak. UPS Healthcare müşterilerinin şu anda 37 ülke ve bölgede güncel iyi üretim uygulamaları (cGMP) ve iyi dağıtım uygulamaları (GDP) ile uyumlu toplam 17 milyon metrekarelik sağlık hizmetleri dağıtım alanına sahip 216 tesise erişimi bulunuyor.

Başkan Yardımcısı ve UPS International, Healthcare ve Tedarik Zinciri Çözümleri Başkanı Kate Gutmann, “UPS Healthcare, Marco Ruini ve Bomi ekibiyle birlikte Avrupa ve Latin Amerika’nın genelindeki müşterilerimize daha sofistike ve küresel olarak entegre çözümler sunacak. Sinerjik ekibimiz, araçlarımız ve gelişmiş tesislerimiz pan-Avrupa soğuk zincir ağımızı genişletmemizi ve gelecek nesil sağlık hizmetleri lojistiği çözümlerini müşterilerimize ulaştırmamızı sağlayacaktır,” dedi.

UPS Healthcare ekibi soğuk zincir imkanlarını önemli Avrupa ve Latin Amerika giriş noktalarına daha fazla bağlarken bir yandan da işletmenin sürekli büyümesini desteklemek adına ayrıntılı bir geçiş planı geliştirdi.

UPS Healthcare Başkanı Wes Wheeler, “Bomi Group’un ağımıza kattığı imkanlar sayesinde bu satın almanın Avrupa ve Latin Amerika’da yeni hizmet ve sinerjilerin ortaya çıkacağından eminim. Geçiş planımızı uygulamaya başlarken senkronize hizmetleri hayata geçirmeye hazırız,” dedi.

UPS Healthcare’in inovasyonları ve müşteri odaklı çözümleriyle ilgili daha fazla bilgi için Healthcare.ups.com ve about.ups.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

UPS Healthcare Hakkında

UPS Healthcare, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine sağlık hizmeti lojistiği alanında eşsiz bir uzmanlık sunar. UPS Healthcare 37 ülke ve bölgede güncel iyi üretim uygulamaları (cGMP) ve iyi dağıtım uygulamaları (GDP) ile uyumlu toplam 17 milyon metrekarelik sağlık hizmetleri dağıtım alanına sahiptir. Sunulan hizmetler arasında envanter yönetimi, soğuk zincir paketleme ve tıbbi cihazların taşınması, depolanması ve ikmali ile laboratuvar ve klinik deneme lojistiği yer almaktadır. UPS Healthcare’in küresel altyapısı, UPS® Premier görünürlük hizmeti; takip ve izleme teknolojisi ve küresel kalite sistemi, günümüzde ilaç, tıbbi cihaz ve laboratuvar tanılama sektörlerinin karmaşık lojistik ihtiyaçlarını karşılamaya son derece uygundur.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir