1. Haberler
  2. Kripto Paralar
  3. Blockchain dünyasının ilk holdingi Bitci oldu

Blockchain dünyasının ilk holdingi Bitci oldu

Blockchain dünyasının ilk holdingi Bitci oldu
Çağdaş Çağlar, Bitci Holding
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitci Borsa Şirketleri, kurumsallaşma çalışmalarına hız katarak çalışma hayatına Bitci Holding olarak devam edeceğini duyurdu. Bitci NFT, Bitci Gaming ve Bitci Borsa şirketleri ‘Bitci Holding’ çatısı altında birleşti.

Blockchain teknolojilerini araştırma ve geliştirme amacıyla 2018 yılında Bodrum’da kurulan Bitci Teknoloji A.Ş., ‘Bitci Holding A.Ş.’ adıyla holdingleşti. İnşaattan enerjiye, turizmden perakendeye kadar geniş bir yelpazede şirketlere kullanıcı dostu blokchain temelli çözümler üreten Bitci Teknoloji ile kuruluş aşaması yeni tamamlanan Bitci NFT, Bitci Gaming ve Bitci Borsa şirketleri Bitci Holding bünyesinde tek çatı altında bir araya geldi.

Türkiye’nin ilk blok zinciri ağı ile Türkiye’nin ilk kripto parası Bitcicoin’i hayata geçiren ve global iş birlikleriyle dünyanın en büyük fan token platformu olan Bitci, yeni yapılanmayla birlikte Metaverse, NFT ve Web3 Gaming’te de benzer başarılara imza atacak.

Holding sermayesini 800 milyon TL’ye yükseltecek

Holdingleşme ile birlikte organizasyon ve finansal yapısını güçlendiren Bitci, önümüzdeki dönemde Türkiye ve dünyadaki dev firmalarla iş birliğine hız verecek. Bitci Holding, önümüzdeki dönemde kayıtlı sermayesini 800 milyon TL’ye yükseltecek.

“Blockchain teknolojisinin öncüsü olacağız”

Türkiye’yi ve Bodrum’u dünyanın sayılı blockchain teknolojileri merkezi haline getirmek hedefiyle 2018 yılında yola çıktılarını kaydeden Bitci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş Çağlar, holdingleşme kararı ile Bitci’nin teknoloji dünyasında güçlü bir yer edineceğini belirterek, holding bünyesindeki her bir iş kolunun global hedeflerle ayrı ayrı yoluna emin adımlarla devam edeceğini dile getirdi.

Bugün yeni bir aşamaya geldiklerinin altını çizen Çağdaş Çağlar, “2018’ten bu yana, her adımda çıtayı daha da yükselterek belli bir noktaya ulaştırdığımız faaliyetlerimizde bugün, önümüze yeni ve daha büyük hedefler koyduk” dedi. Bitci tarafından bugüne kadar üretilen çözüm ve uygulamaların şirketleri blockchain temelli dijital dünyaya taşıdığına dikkat çeken Çağlar, “Holdingleşmeyle oluşacak bu yeni enerjiyi, gücü ve dinamizmi de hızla değişen dünyanın blockchain teknolojileri öncüsü olmak için harcayacağız. Bu kapsamda önümüzdeki dönemde ulusal ve uluslararası nitelikte önemli proje ve iş birliklerimizi de kamuoyuyla paylaşacağız” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir