1. Haberler
  2. Kripto Paralar
  3. Dogecoin son gelişmelerin ardından yukselişe geçti

Dogecoin son gelişmelerin ardından yukselişe geçti

Dogecoin son gelişmelerin ardından yukselişe geçti
Dogecoin son gelişmelerin ardından yukselişe geçti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından yüksek talep gören Dogecoin, Cardano’yu geride bırakarak en büyük 6. kripto para oldu.

Dogecoin, geçen hafta %150’yi bulan değer artışıyla 0,15 dolara kadar yükseldi ve son 6 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Şu an 15 milyar dolarlık piyasa değeriyle 8. kripto para konumuna yükselen DOGE, son 24 saatte %15’lik bir düzeltme görürken haftalık kazancını %95 seviyesinde tutuyor.

Yapılan yorumlara göre Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından DOGE’nin sosyal medya deviyle daha çok etkileşime gireceği beklentisi, kripto paranın yükselişindeki en büyük katalizör oldu.

Bu gelişmelerin üzerinde Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Cuma günü Dogecoin geliştiricilerine bir teklifte bulunarak Blockchain ağının Cardano’nun yan zinciri olmasını önerdi.

Dogecoin’de hızlı yükseliş vadeli piyasalarda da hacmi artırdı

Bugün DOGE vadeli işlemlerinde yaklaşık 650 milyon açık pozisyon gözüküyor. Bunun yanında hafta sonu sert yükselişin ardından bir kısmi düzeltmenin gelmesinin ardından DOGE vadeli işlemlerinde tasfiye rakamları yükseldi. Son 48 saatlik zaman diliminde oluşan volatilitede Coinglass verilerine göre en yüksek tasfiye miktarı Dogecoin vadeli işlemlerinde görülürken bu rakam toplamda 90 milyon dolara yaklaştı. Bu rakamın yarısından fazlası satış pozisyonu açan işlemlerden oluştu.

Son 24 saatlik zaman diliminde de tasfiye olan DOGE vadeli işlemleri 22 milyon dolarla ilk sıradaki yerini koruyordu. Genellikle en yüksek tasfiyelerin gerçekleştiği Bitcoin ve Ethereum pazarları ise sırasıyla 11,65 milyon dolar ve 13,94 milyon dolar olarak kaldı.

Tecrübeli analist DOGE için umutlu konuştu

Bunun yanında tecrübeli analist Peter Brandt, DOGE’nin son yükselişiyle ilgili görüşlerini paylaştı. Brandt, Dogecoin için geçen yıl Mayıs ayında başlayan ayı piyasasının sona erdiğini iddia etti ancak ayı piyasasının sona ermesinin boğa piyasasının başladığı şeklinde yorumlanmaması gerektiği şeklinde de bir uyarıda bulundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir