Çağdaş Sanatın Yeni Kuşak Temsilcilerinden Nilüfer Yıldırım “Muse and Memory” ile Galeri Daini’de 

Çağdaş Sanatın Yeni Kuşak Temsilcilerinden Nilüfer Yıldırım “Muse and Memory” ile Galeri Daini'de 
Çağdaş Sanatın Yeni Kuşak Temsilcilerinden Nilüfer Yıldırım “Muse and Memory” ile Galeri Daini'de 
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BROOKLYN VE İSTANBUL ARASINDA YAŞAYAN ÇAĞDAŞ SANATIN YENİ KUŞAK TEMSİLCİLERİNDEN NİLÜFER YILDIRIM

“ MUSE AND MEMORY” İLE GALERİ DİANİ’DE

Nilüfer Yıldırım izleyiciye  soyut ve figür  arasında gezinen esrarengiz ve eşsiz  bir görsel bileşen veriyor.

Eserleri ve  modern tarzı ile sanatseverlerin ve koleksiyonerlerin son yıllarda özellikle yakından takip ettiği  sanatçı Nilüfer Yıldırım’ ın    “Muse & Memory”  Sergisi 2 Nisan – 20 Nisan 2022 tarihleri arası Galeri Diani’de sergilenecek.

Nilüfer Yıldırım’ın 2 Nisan -20 Nisan tarihleri arasında Galeri Diani’de açacağı “Muse and Memory”  sergisi iki kavramdan oluşuyor.

”Muse” kavramı, belli belirsiz figürlerin kadınsı bir şekil sunduğu kağıt üzerine yağlı boya eserlerden oluşuyor. Bu çalışmalar, sanatçının   otoportreleri veya ona ilham veren kişilerin portrelerini yansıtıyor adeta.  Katmanları genel portrenin içinde beliren ve kaybolan farklı figürleri ve serbestlikleri ile hem gizemli hem de davetkar duruşları izleyiciyi karşılıyor. Bu seride izleyiciyi sanatçının yeşil, sarı ve mavi tonlu renk paleti bekliyor.

“Memory”    kavramı sanatçının 2021’de başlayan ‘Garden of Memory’ serisindeki büyük ölçekli eserlerin devamını oluşturuyor. Çok daha küçük ölçekli olan Muse’ların serbestliğinin aksine, hakkı verilmiş bir disipline sahip olan bu eserler sanatçının ısrarlı sorgulamasını gözler önüne seriyor. Bu eserlerinde çizgiden yola çıkarak renk, biçim ve bütünü vurguluyor. Resimlerde tekrarlanan kontür benzeri çizgiler renklerin değişik varyasyonlarda birleşimleri ile bütünleşmesini sağlıyor. Teknik olarak bir farklılığa giderek tuval üzerine yumuşak pastel kullanıyor.

Nilüfer Yıldırım izleyiciye soyut ve figür  arasında gezinen esrarengiz ve eşsiz  bir görsel bileşen veriyor.

Nilüfer Yıldırım’ın “MUSE and MEMORY” ADLI SERGİSİ 2 Nisan  – 20 NİSAN  TARİHLERİ ARASINDA  GALERİ DİANİ’DE İZLENİLEBİLİR.

Galeri  Diani,    Genel Covid19 önlemleri kapsamında          randevu sistemi          ile siz sanataseverlere kapısını açmaktadır. Önceliğimiz hepimizin sağlığıdır.

Galeri Diani Sanat Galerisini @galeridiani Instagram hesabından sosyal medyada takip edebilir, tüm sergiler ve yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir