1. Haberler
  2. Sanat
  3. Sanatçıların “Doğa Nerede?” sergisi

Sanatçıların “Doğa Nerede?” sergisi

Sanatçıların “Doğa Nerede?” sergisi
Doğa Nerede sergisi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğuş Grubu’nun kültür-sanat alanındaki başlıca sosyal yatırımı olan Sanata Bi Yer ve HAN Spaces iş birliği ile açılan “Doğa Nerede?” sergisi ilgiyle karşılandı. ArtPick organizasyonu ve küratörlüğünde düzenlenen serginin açılış daveti, Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Nafiz Karadere ve Alkaş & HAN Spaces Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş’ın katılımıyla HAN Levent ofisinde gerçekleşti. Sergide, öğrencilerin “Doğa Nerede?” arayışını merkeze alan 55 çalışması 31 Mayıs tarihine kadar eş zamanlı olarak HAN Levent ve HAN Ataşehir ofislerinde görülebilir.

Doğuş Grubu’nun “Doğuş’tan İyi Bir Gelecek” sosyal sorumluluk vizyonuyla 2015 yılından bu yana sanatla uğraşan öğrencilere destek olmak üzere yürüttüğü “Sanata Bi Yer” platformu “Çünkü Sanat Alan İster” mottosuyla genç sanatçıları desteklemeye devam ediyor.  “Sanata Bi Yer ile HAN Spaces iş birliğinde ve ArtPick organizasyonu ve küratörlüğünde düzenlenen ‘Doğa Nerede?’ odağındaki sergi ile platform üyesi 17 genç sanatçının çalışması HAN Levent ve HAN Ataşehir ofislerinde sergileniyor. Yoğun ilgi ile karşılanan serginin açılış davetine Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Nafiz Karadere ve Alkaş & HAN Spaces Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş katıldı.

Sanata Bi Yer platformu üyesi genç sanatçıların çalışmalarının yer aldığı sergi, son yıllarda küresel ısınmayla birlikte dünyanın birçok noktasında gerçekleşen orman yangınları ve insanlığın doğayla olan ilişkisine odaklanıyor. Sergide yer alan çalışmalar, doğayla kurulan ilişkinin bir yansıması olarak ele alınırken, insanın ilk mekanı, ilişki kurduğu/oyun oynadığı yer olan doğa ile günümüze kadar değişmeyen ve insan olmanın yapı taşını oluşturan öğeleri gözler önüne seriyor. Sergide yer alan genç sanatçıların çalışmalarındaki çeşitli metot kullanımı, doğayla ilişkimiz ve onu arayışımızdaki noktaları da gözler önüne sererek, ‘Doğa Nerede?’ sorusunun yanıtlarını sanatseverlerle birlikte aramayı hedefliyor.

‘Doğa Nerede?’ sergisi karbon salınımı, doğa tahribatı ve şehrin trafik yükünün azaltılmasını da amaçlayarak İstanbul’un Avrupa ve Anadolu Yakası’nda iki ayrı noktada bulunan HAN Levent ve HAN Ataşehir ofislerinde 31 Mayıs’a kadar eş zamanlı ziyaret edilebilir.

Sergide; Abdulgani İlhan, Aylin Erdem, Ayşenaz Çubukçu, Berrak Zeynep Yılmaz,  Ece Maria Aslanbey, Eyhan Çelik, Hilal Özdemir, İbrahim Deniz Tavlıbıyık, İlayda Çorlu, İrem Terzi, Safiye Otman, Semiha Adsız, Şeyma Lakot, Tuğçe Çakal, Tuğçe Şen, Yağmur Demir ve Yağmur Kevser Barutçu olmak üzere 17 genç sanatçının çalışması yer alıyor.

Doğa Nerede?

21 Mart – 31 Mayıs 2022

HAN Spaces Levent ve HAN Spaces Ataşehir

Sergi hakkında detaylı bilgi ve randevu için:

hello@hanspaces.com

info@artpick.co

info@sanatabiyer.com

Sanata Bi Yer Hakkında:

Türkiye’nin farklı illerindeki üniversite öğrencisi genç sanatçılara Doğuş Grubu mekanlarında çalışmalarını sergileme imkanı sunan ve yeni yetenekleri keşfetmek isteyen sanatseverleri genç sanatçı adaylarıyla buluşturan Sanata Bi Yer platformu sanatı galerilerin dışına taşıyor. Doğuş Grubu mekanlarının galeriye dönüştüğü, duvar ve boşlukların genç sanatçıların resim, video art, fotoğraf ve baskı türlerindeki yaratıcı çalışmalarıyla hayat bulduğu platform www.sanatabiyer.com web sitesinde erişilebilir sanat felsefesiyle dijital sergiye de ev sahipliği yapıyor. Geleceğin sanatçılarına profesyonel kariyer yolculuklarına giden yolda destek olabilmek için 2015 yılında Doğuş Grubu’nun “Doğuş’tan İyi Bir Gelecek” sosyal sorumluluk vizyonu kapsamında “Çünkü Sanat Alan İster” mottosuyla hayata geçen platformun web sitesinde bugüne kadar 1.600’den fazla öğrencinin 9.000’den fazla çalışması yer aldı. 700’den fazla çalışmanın 30’dan fazla sergileme noktasında ve sergilerde sanatseverlerle buluştuğu Sanata Bi Yer platformu aracılığıyla 100’den fazla öğrencinin çalışması satıldı.

Detaylı bilgi için

www.sanatabiyer.com

info@sanatabiyer.com

IG @sanatabiyer

HAN Spaces Hakkında:

HAN Spaces çalışma alanlarını, ofis binalarını, inovasyon ve teknoloji merkezlerini yeni nesil gayrimenkul yaklaşımları ve teknolojileri ile geliştiren ve işleten bir platform ve iş ağıdır. NURUS’un 93 yıllık zanaat ile tasarımı birleştiren deneyimi ve ALKAŞ’ın 30 yılı aşkın sektörel vizyon, konsept ve ticari gayrimenkul tecrübesi ile kurulmuştur. Yeni nesil çalışma alanları için ilhamımızı geleneksel hanlarımızın üretkenliği ve dayanışmayı arttıran birleştirici gücünden alıyoruz. Sanatın hayatı güzelleştirdiğine, çalışma alanlarında bizlere ilham verecek dürtüyü sağladığına inanıyor, HAN’da sanata alan açıyoruz.  Yüzyıllar öncesinden gelen iş hanı kültürümüzü tasarım ve teknolojiyle harmanlıyor, günümüzün çağdaş paylaşım ekonomisi ürünü HAN’lara taşıyoruz. İnsan odaklı, ekosisteme saygılı ve mutlu mekanlar ve sürdürülebilir projeleri hayata geçirirken amacımız hizmet ve deneyim ile ayrışan, farklılaşan ve iş birliğini arttıran mekan ve zamanlar sunmak. HAN Flex ve Hibrit çalışma modelleri ile şirketlerin kısa veya uzun dönemli talepleri doğrultusunda çalışma alanları geliştiriyor ve yönetiyoruz.

Detaylı bilgi için

www.hanspaces.com

hello@hanspaces.com

IG @han_sanatabiyer

ArtPick Hakkında:

Sanatın herkes tarafından ulaşılabilir olduğu, aslında bir lüksten öte bir ihtiyaç olduğu gerçeği ile yola çıkarak ArtPick’i 2019 yılında kurduk. Mimari çevrede ise, projeleri tamamlanırken, onların iş ortağı konusundaki açığını fark ettik. Sanat eserlerini mekânda dekorasyon unsuru olmaktan kurtarıp ilham unsuru olmalarını hedefleyerek, mimarlara sanat projelerinde yol göstermek ve bu açığı kapatmak için yola çıktık. Tüm yaşam alanlarında sanatı dâhil etmenin en güçlü yolunun da mimarlar ile iş ortaklığı yapabilmekten geçtiğini biliyoruz. Özellikle yaşadığımız alanlar ile çok daha fazla zaman geçirdiğimiz bu dönemlerde, sanat eserlerine yer vermenin önemini daha da iyi anlamış olduk. Ofiste sanat kavramı ise, insanların iş ortamlarında da sanat eserlerine ulaşabilmelerine, sanatla çevrili bir atmosferde çalışabilmelerine olanak tanıyor. HAN Spaces ile iş birliklerimiz de bu bağlamda başladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir