1. Haberler
  2. Teknoloji
  3. Apple’ın çip tedarikini genişletme çabaları sürüyor

Apple’ın çip tedarikini genişletme çabaları sürüyor

AApple'dan Twitter reklamlarına devam kararı!
Apple'dan Twitter reklamlarına devam kararı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Apple, Arizona eyaletinde yapım aşamasında olan bir fabrikadan çip tedarik etmeye hazırlanırken Avrupa’daki fabrikalardan da çip tedariğinin genişletilebileceği ifade ediliyor.

Apple, cihazlarında kullanmak üzere ABD’nin Arizona eyaletinde yapım aşamasında olan bir fabrikadan çip tedarik etmeye hazırlanıyor.

Bloomberg’de yer alan ve CEO Tim Cook’un Almanya’da yerel mühendislik ve perakende çalışanları ile yaptığı bir toplantıdaki açıklamalarına atfedilen haberde, şirketin Avrupa’daki fabrikalardan çip tedarikini de genişletebileceği belirtildi.

Apple Reuters’ın sorularına yanıt vermedi. Habere göre muhtemelen Cook, dünyanın en büyük çip imalatçısı ve Apple’ın başlıca tedarikçisi olan Taiwan Semiconductor Manufacturing Co tarafından işletilecek Arizona’daki bir fabrikadan bahsediyordu.

AKILLARA TSMC’NİN ARIZONA’DAKİ FABRİKASI GELDİ

TSMC geçen yıl Arizona’da bir bilgisayar çipi fabrikası kurmak için 12 milyar dolar harcamayı planladığı bir tesiste inşaata başladığını ve 2024’te 5 nanometre üretim teknolojisini kullanarak çip üretimine başlamayı planladığını açıklamıştı.

Bu ayın başlarında TSMC, Arizona’daki ikinci çip fabrikası olarak hizmet verebilecek bir bina inşa etmekte olduğunu da söylemişti. (REUTERS)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir