Getir, Fransa’dan sonra şimdi de İspanya’dan çekiliyor.

Getir, Fransa'dan sonra şimdi de İspanya'dan çekiliyor.
Getir, İspanya
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İspanya’nın en büyük işçi sendikası CCOO, Getir’in İspanya’daki faaliyetlerine son vereceğini ve 1500’ün üzerindeki çalışanını işten çıkaracağını açıkladı.

Online teslimat platformu Getir, İspanya pazarından çıkmaya hazırlanıyor. Reuters’ta yer alan habere göre Getir, İspanya’daki bütün operasyonlarını sonlandırarak 1560 çalışanını işten çıkaracak.

Getir’in yeteri kadar sermaye toplayamadığı için İber Yarımadası’ndaki ülkeden ayrılacağı belirtildi.
İspanya’nın en büyük sendikası CCOO’dan yapılan açıklamada şirketin iş yönetim şekli eleştirilerek “İspanya’da nasıl büyüyeceğini bilmeyen, nasıl bir pazar stratejisi yürütmesi gerektiğini bilmeyen Getir’i kınıyoruz” denildi.

Haberde belirtilen detaylara göre İspanya’daki pazarı büyük oranda Delivery Hero, Just Eat Takeaway ve Uber Eats domine ediyor.

Getir’den yapılan yazılı açıklamada “29 Haziran 2023 tarihinde İspanya’da toplu işten çıkarma prosedürünü başlattığımızı çalışanlarımızın yasal temsilcilerine ilettik” vurgusu yapılarak şu ifadelere yer verildi:

“Müzakereler sırasında İspanya’daki operasyonumuz ile ilgili diğer tüm olasılıkları da değerlendirmek için gereken azami özeni göstereceğiz. Müzakere sürecine olan saygımız nedeniyle gerekli açıklamayı sürecin tamamlanmasının ardından yapacağız.”

Getir, 2021 yılının Eylül ayında İspanya pazarında hizmet vermeye başlamıştı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir