1. Haberler
  2. Teknoloji
  3. Marvel, Spider-Man koleksiyonu ile NFT dünyasına adım attı

Marvel, Spider-Man koleksiyonu ile NFT dünyasına adım attı

Marvel, Spider-Man koleksiyonu ile NFT dünyasına adım attı
Marvel, Spider-Man, NFT
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yılın başlarında Marvel, yerleşik bir NFT pazar yeri olan VeVe ile bir ortaklık yapacağının sinyallerini vermişti. Marvel, şimdi ise beş farklı Spider-Man koleksiyonuyla NFT dünyasına resmen adım attı.

Son dönemin en popüler kavramlarından biri hiç şüphesiz NFT oldu. Kripto paralara olan talebin artmasıyla hayatlarımıza bir anda giren bu kavram, ilginç gelişmelere de sahne oldu. Her ne kadar şu anda NFT dünyası birkaç ay öncesine biraz daha durgun olsa da bu kapsamda ilgi çekici haberlere rastlamaya da devam ediyoruz.

Öncelikle eğer NFT’yi hala bilmeyenler varsa, kısaca NFT kavramının ne olduğundan bahsedelim. NFT’nin açılımı Non-Fungible Token. Bunu Türkçe’ye değişimi mümkün olmayan para ya da çip olarak çevirebilmek mümkün. Özel bir kriptografik token türü olan NFT, kopyalanamıyor ve türünün tek örneği. NFT’nin özgün ve biricik olması ise karşılıklı olarak kendi türünden başka bir token ile takasının yapılamamasına yol açıyor. Bu durumda NFT’ye aktarılan bir sanat eserinin özgünlüğü kolayca doğrulanabiliyor ve eserlerin kopyalamasının önüne geçiliyor.

Bugüne kadar NFT ile yazdığımız tüm haberlere ve içeriklere buradanulaşabilirsiniz. Her ne kadar sanat ve teknoloji dünyası odaklar ağırlıkta olsa da şimdi çizgi roman dünyası ve NFT’nin bir araya geldiği bir haberle karşınızdayız. Zira Marvel, beş farklı Spider-Man koleksiyonuyla NFT dünyasına resmen adım attı. Bu yılın başlarında Marvel, yerleşik bir NFT pazar yeri olan VeVe ile bir ortaklık yapacağının sinyallerini vermişti. Şimdi ise bu haberle, bahsi geçen iş birliğinin meyveleri alınıyor.

Marvel’ın NFT evrenine yolculuğu, sınırlı sayıda Spider-Man temalı NFT koleksiyonuyla başlayacak. NFT’lerin her biri için fiyatlandırma, o ürünlerin “az rastlanır” veya “nadir” olmasına göre belirlenecek. Fazla miktarlarda satışa sunulacak olan ortak NFT’lerin başlangıç ​​fiyatı 40 dolar olacak. Daha az bulunan Ultimate Animated Spider-Man NFT ise birincil satışta yalnızca 1000 sürümde mevcut olacak ve yaygın NFT’lerden yaklaşık on kat daha pahalıya satılacak.

VeVe’nin resmi Twitter hesabına göre Marvel, ağustos ayı boyunca NFT’leri yayınlamaya devam edecek. Bunun yanı sıra önümüzdeki haftalarda başka Marvel özel NFT serilerinin de sunulması bekleniyor ve VeVe’nin “Marvel Comics #1” koleksiyonunu da piyasaya süreceği bilgisi mevcut. Bu koleksiyonda ise ilk Marvel çizgi romanının kapağının beş farklı yorumu bulunacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir