1. Haberler
  2. Teknoloji
  3. Musk’ın bir şirketi daha unicorn oldu!

Musk’ın bir şirketi daha unicorn oldu!

Musk'ın bir şirketi daha unicorn oldu!
Elon Musk
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk’ın The Boring Company’si  675 milyon dolar yatırım alarak 5,7 milyar dolar değere ulaştı. Musk’ın 5. şirketi de unicorn statüsü elde etti.

Boring Company’nin açıklanan yeni finansmanı, risk sermayesi şirketlerinin yanı sıra emlak şirketlerinden de geldi. Daha önce Musk’a yatırım yapan önde gelen bir Silikon Vadisi şirketi olan Sequoia, yatırımı Vy Capital ile birlikte yönetti. Anlaşma Boring Company’ye yaklaşık 5,7 milyar dolar değer biçti.

Loop: insanların Tesla’lara bindiği istasyonlar arasında bir noktadan diğerine yolculuklar sunan bir yer altı bir ulaşım sistemi. Bu tünel, Las Vegas Kongre Merkezi’nde 1.6 km uzunluğunda iki istasyon arasında şu anda aktif durumda.

Firmanın yeni hedefi, Vegas bulvarını kapsayacak şekilde, 51 istasyonla 46 km uzunluğa çıkartmak. Firma bir yandan da Florida, Fort Lauderdale’de bir proje geliştiriyor ve San Antonio ile Texas ile görüşmelerini sürdürüyor.

Daha önce Chicago, Washington, DC ve Los Angeles’ta projeler duyuruldu ancak bunlar tamamlanmadı.

UNICORN NEDİR?

Değerlemesi 1 milyar dolar ya da üzeri olan girişimler ‘Unicorn’ olarak adlandırılıyor. Türkiye’de altı unicorn şirket bulunuyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir