1. Haberler
  2. Sanat
  3. TikTok, Eurovision 2022’nin resmi eğlence partneri oldu

TikTok, Eurovision 2022’nin resmi eğlence partneri oldu

TikTok, Eurovision 2022’nin resmi eğlence partneri oldu
TikTok, Eurovision 2022
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eurovision Şarkı Yarışması’nın organizatörü olan Avrupa Yayın Birliği (EBU), Mayıs ayındaki yarışmanın 66.’sı için TikTok’u “Resmi Eğlence Partneri” olarak seçti. İtalya’nın Torino kentinde düzenlenecek yarışmaya ‘Güzelliğin Sesi’ temasıyla ilk kez ev sahipliği yapacak olan TikTok’un bir milyar kişiye ulaşan küresel topluluğu, etkinliğin en önemli gücü olacak.

Yarışmanın eğlence partneri TikTok; kendi temel bileşenlerinden biri olan müzik başta olmak üzere sanatçıları, ülkeleri, etkinliğin kendisini ve tarihini kutlayarak Eurovision’un büyüsünü müziksever topluluğuna ulaştıracak. TikTok, özel olarak oluşturulan çalma listeleri ve kamera arkası içeriklerini platformun takipçileri ve içerik üreticileriyle buluşturacak. Bu sayede dünyanın en çok izlenen, sevilen ve kutlanan müzik etkinliklerinden biri olan Eurovision belki de tarihinin en yüksek etkileşimlerinden birine erişecek.

TikTok topluluğunun Eurovision’a olan ilgisi bir hayli yüksek. Sadece geçtiğimiz yıl #Eurovision2021 etiketiyle paylaşılan içerikler 1,4 milyardan fazla izlenme aldı. Bugüne kadar #Eurovision etiketiyle paylaşılan videolar da toplam 3,7 milyar izlenme aldı. TikTok topluluğu, milyonlarca videoda gözler önüne serilen yaratıcılık ve tutkularıyla, duydukları heyecanı ve başarılı performansları paylaşmak, yarışmaya katılan ülkelerini desteklemek için platformda yerlerini aldı. Eurovision’a katılan sanatçılar da hayranlarına ulaşmak için TikTok’u kullanarak onları yarışmanın kalbine taşıdı ve rekabet heyecanını paylaştı.

Bu yıl, eğlence partnerliği aracılığıyla Eurovision takipçileri, provalardan Büyük Final’e kadar olan yolculuklarında sanatçılara daha da yakın olacak. Bu partnerlik TikTok topluluğuna, daha ilgi çekici ve daha derin bir Eurovision deneyimi sunacak.

Yarı Finaller ve Büyük Final TikTok üzerinden yayınlanacak

1956’dan beri yarışmanın organizatörü olan Avrupa Yayın Birliği, Büyük Final’e bir aydan az bir süre kala, Yarı Final ve Büyük Final gösterilerindeki performanslar sahnede devam ederken, resmi yayını ve sahne arkası görüntülerini bir araya getirerek ilk kez dikey bir formatta Eurovision’un TikTok hesabı üzerinden yayınlayacak.

10, 12 ve 14 Mayıs’ta yayınlanacak Yarı Finaller ve Büyük Final TikTok üzerinden izlenebilecek.

TikTok topluluğu, Eurovision’a katılan sanatçıların yalnızca TikTok’ta yayınlanacak ilk provalarına ve sahne arkası içeriklerine de erişebilecek. Öte yandan Eurovision’u kutlayan ve tanıtan bir içerik merkezi kurulacak. Katılımcıların yer aldığı oynatma listeleri, TikTok’un ilgili sayfalarında yayınlanacak ve kullanıcıların kendi videolarını oluşturup paylaşmalarına olanak tanıyarak, yarışmanın ruhunu yalnızca TikTok topluluğunun deneyimleyebileceği bir şekilde hayata geçirecek.

Yarışma Torino’da dolu dizgin devam ederken Eurovision’un TikTok hesabı, günlük öne çıkan videoların yanı sıra sahne arkası içerikleri de dahil olmak üzere, yarışma boyunca her gün özel içerikler paylaşacak. TikTok hayranları için özel, ulusal program önümüzdeki haftalarda açıklanacak.

“Çok Heyecanlıyız”

TikTok Avrupa Birliği Genel Müdürü Rich Waterworth eğlence partnerliğine ilişkin duyduğu heyecanı şu sözlerle dile getirdi.

“Eurovision’un büyüsünü ve müziğini bu yıl topluluğumuza paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. TikTok eğlence ve yaratıcılığın merkezidir, Avrupa ve diğer bölgelerdeki içerik üreticilerimizin ve kullanıcılarımızın bu çok sevilen müzik ve kültür etkinliğini kucaklayacağını biliyorum. Hayranlara özel içerikler sunacağız, onları sahne arkasına davet edip gösterinin kalbine yerleştireceğiz. Topluluğumuzun bu yıl Eurovision’dan nasıl ilham alacağını görmek için sabırsızlanıyoruz!”

EBU’nun Eurovision Uygulayıcı Süpervizörü Martin Österdahl ise “TikTok’u 2022 Eurovision Şarkı Yarışması’nın Resmi Eğlence Partneri yapmaktan ve daha da özel ve ilgi çekici içerik oluşturmak için TikTok’la yakın çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. TikTok topluluğu geçen yıl Eurovision Şarkı Yarışmasını gerçekten benimsedi ve şimdi onlara dünyanın en büyük canlı müzik etkinliğine benzeri görülmemiş bir erişim sağlamayı ve yepyeni bir jenerasyona ilham vermeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

#Eurovision2022 hashtag’i artık dünyanın dört bir yanındaki TikTok ve Eurovision hayranlarının yaratıcılıklarını sergilemeleri, dünyanın en büyük ve en sevilen şarkı yarışmasının heyecanını paylaşmak için yayında.

TikTok’ta Torino için geri sayım başladı. Eurovision büyüsünün bir parçası olmak için @Eurovision’u takip edin.

TikTok Hakkında

TikTok dünyanın önde gelen kısa video uygulamasıdır. İnsanların hayatlarına ilham vermeyi ve zenginleştirmeyi misyon edinen TikTok, dünya üzerindeki herkesin videolar aracılığıyla tutkularını paylaşabilmesi ve yaratıcılığını ortaya çıkarabilmesine uygun pozitif bir uygulama deneyimi sunar. TikTok’un Los Angeles, New York, Londra, Paris, Berlin, Dubai, Singapur, Jakarta, Seoul ve Tokyo’da global ofisleri mevcuttur.

www.tiktok.com

Eurovision Hakkında

Eurovision Şarkı Yarışması, 1956’dan beri her yıl Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da 56 ülkede devlet yayın kuruluşlarını temsil eden Avrupa Yayın Birliği (EBU) tarafından düzenlenen dünyanın en büyük canlı müzik etkinliğidir. Katılımcı yayıncılar, ülkelerini temsil edecek bir şarkı ve sanatçı seçerler. 2021 yarışması, 40’tan fazla pazarda 180 milyondan fazla TV izleyicisine ve milyonlarca çevrimiçi izleyiciye ulaştı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir