1. Haberler
  2. Gündem
  3. Uluslararası Buluş Fuarı’nın en büyük ödülü yine Teknopark İstanbul’un

Uluslararası Buluş Fuarı’nın en büyük ödülü yine Teknopark İstanbul’un

Uluslararası Buluş Fuarı’nın en büyük ödülü yine Teknopark İstanbul’un
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Prof. Dr. Rana Sanyal,Teknopark İstanbul, Uluslararası Buluş Fuarı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin uluslararası düzeydeki tek buluş fuarı olan ISIF’22 İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nda GRAND PRIX ödülünü bu yıl yine Teknopark İstanbul kazandı. Fuarın en büyük ödülü olan GRAND PRIX, Prof. Dr. Rana Sanyal’ ın “Kırılabilir polimer ilaç konjugatları” buluşuna verildi.

Türk Patent ve Marka Kurumu ev sahipliğinde, Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA), Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO) ve Avrupa Patent Ofisi (EPO) iş birliğiyle düzenlenen ISIF’22 Uluslararası Buluş Fuarı’nın bitiminde en büyük ödül olan GRAND PRIX kupası, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Teknopark İstanbul’un oldu.

Teknopark İstanbul bünyesinde faaliyet gösteren RS Research’ün Kurucu Ortağı Prof. Dr. Rana Sanyal, “Kırılabilir Polimer İlaç Konjugatları” buluşuyla kazandığı ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Fuara 10 patent ile katılım sağlayan Teknopark İstanbul Teknoloji Transfer Ofisi Connectto, toplamda 10 ödülün sahibi oldu. İki yıl üst üste kazanılması son derece zor olan GRAND PRIX kupasını alan RS Research’ün yanı sıra, Teknopark İstanbul bünyesinde faaliyet gösteren SFA ArGe ve New Senses şirketleri altın madalya, Altınay Savunma, Remora Teknoloji ve Cet Teknoloji şirketleri ile Teknopark İstanbul’un en genç girişimcisi Mısra Berna Özdemir ise gümüş madalya kazandı. Ayrıca New Senses firması, International Innovation Exhibition ARCA özel ödülüne layık görüldü.

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal TOPÇU, ödül alan girişimcilerin projelerini İstanbul Teknopark bünyesindeki teknoloji transfer ofisi ve kuluçka merkezinin sunacağı desteklerle ticarileştirme çalışmalarına başlayacaklarını söyleyerek, çok yakında yatırım haberlerinin alınacağına ilişkin inancını dile getirdi.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde Samsun Çarşamba Havalimanı’nda gerçekleştirilen TEKNOFEST KARADENİZ bünyesinde, Türk Patent ve Marka Kurumunun öncülüğünde yapılan Türkiye’nin uluslararası düzeydeki tek buluş fuarında 210’u yerli, 67’si yabancı olmak üzere 277 buluş sergilendi.

Alanında uzman kişilerden oluşan uluslararası jüri kurulu tarafından ISIF’22’de sergilenen her bir buluş, ayrı ayrı değerlendirildi.

Etkinlikte katılımcılara toplamda 11 özel, 40 altın, 80 gümüş ve 70 de bronz madalya verildi.

2016 yılından bu yana düzenlenen ISIF’22 Uluslararası Buluş Fuarı, 30 Ağustos – 04 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havaalanında TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO), Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA) ve Türk Patent ve Marka Kurumu iş birliğiyle gerçekleştirildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir