1. Haberler
  2. Turizm & Seyahat
  3. Çırağan Sarayı Tuğra Restoran’ın Baş Aşçısı Emre İnanır Oldu

Çırağan Sarayı Tuğra Restoran’ın Baş Aşçısı Emre İnanır Oldu

Çırağan Sarayı Tuğra Restoran’ın Baş Aşçısı Emre İnanır Oldu
Çırağan Sarayı Tuğra Restoran’ın Baş Aşçısı Emre İnanır Oldu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul, 15 Mart 2022; Tarihi Çırağan Sarayı’nın birinci katında büyüleyici atmosferi ile yer alan dünyaca üne sahip ödüllü Tuğra Restoran’ın yeni mutfak şefi yetenekli ve deneyimli isim Emre İnanır oldu.

20 yılı aşkın profesyonel mutfak deneyimi ile Türkiye’de ve dünyanın farklı yerlerindeki lüks otellerde ve restoranlarda mutfak şefi olarak hünerlerini gösteren İnanır, eğitimini Güney Afrika’da bulunan Prue Leith Culinary Institute & Restaurant akademisinde modern Fransız pişirme teknikleri üzerine uzmanlık alanında tamamladı. Aynı zamanda dünyanın en prestijli mutfak sanatları okullarından Basque Culinary Center’da, gastronomi dünyasında moleküler mutfak ile ses getiren Ferran Adrià’nın yardımcı şefliğini yapan Luis Arrufat tarafından modern teknikler eğitimi aldı. Güney Afrika’da bulunduğu süreçte, 2 Michelin Yıldızlı şef Frédéric Medigué ile çalışma fırsatı olan Emre İnanır’ın farklı mutfaklar alanında eğitim hayatı oldukça yoğun geçti. Michelin Yıldızlı Kream Restaurant Pretoria’da 4 aylık süren bir eğitim daha tamamladıktan sonra, Norveçli ödüllü şef Gunnar Hvarnes ile kuzey mutfak teknikleri üzerine, 2 Michelin Yıldızlı şef Andre Wolff’tan da Bocuse d’Or alanında eğitimler aldı. Güney Afrika’daki Türkiye Büyükelçiliği’nin baş aşçılığı da dahil olmak üzere Şef İnanır İstanbul, Ankara, Dubai ve Katar’da birçok baş aşçılık ve mutfak koordinatörlüğü görevleri yaptı. İnanır, önümüzdeki günlerde ise gastronomi dünyasının prestijli ve tüm dünyada şefler olimpiyatı olarak bilinen bir yarışma olan Bocuse d’Or’da takımıyla birlikte Budapeşte’de düzenlenecek Avrupa seçmelerinde Türkiye’yi gururla temsil edecek.

İşine aşık bir şef olan İnanır detaycı ve araştırmacı kimliği ile gastronomi trendlerini bütünsel çalışma modeliyle başarılı bir şekilde harmanlıyor. Mutfaktaki mottosu ise heyecan, detaycılık, takım ruhuna sadık kalarak çalışmak. Sezona ait yerel lezzetler, sürdürülebilir bir mutfak ve coğrafi işaretler en hassasiyet gösterdiği başlıklar arasında. Geçmişten gelen ilhamla geleceğe miras reçeteler bırakmaya çabalayan şef İnanır şimdi ekibiyle Çırağan Sarayı’nın imza restoranı Tuğra’da hünerlerini sergileyecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir