1. Haberler
  2. Turizm & Seyahat
  3. Hilton’a Boğaziçi Üniversitesi’nden Sürdürülebilirlik Ödülü

Hilton’a Boğaziçi Üniversitesi’nden Sürdürülebilirlik Ödülü

Hilton’a Boğaziçi Üniversitesi’nden Sürdürülebilirlik Ödülü
Hilton’a Boğaziçi Üniversitesi’nden Sürdürülebilirlik Ödülü
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hilton Türkiye’nin sosyal fayda odaklı seyahat ve turizmi destekleme konusundaki kararlılığı Boğaziçi Üniversitesi tarafından “Sürdürülebilirlik Ödülü” ile taçlandırıldı.

19 Aralık 2022, İstanbul, Türkiye – Boğaziçi Üniversitesi tarafından düzenlenen İş Dünyası Ödülleri’nde 30,000’den fazla kişi 22 farklı kategoride oy kullanarak en prestijli markaları değerlendirdi. Hilton Türkiye, 22 aksiyondan oluşan “Çevresel, Sosyal ve Yönetim (ESG) Taahhüdü” ile Sürdülebilirlik kategorisinde ödüle layık görüldü.

Taahhüt, Hilton’un küresel ölçekte sosyal faydayı arttırmaya odaklanan seyahat ve turizmi desteklemeye yönelik “Travel with Purpose” stratejisinin bir parçasını oluşturuyor. Hilton, “Travel with Purpose” ile operasyonlarına, tedarik zincirine ve dünyanın dört bir yanındaki paydaşlarına çevresel ve sosyal alanlarda pozitif yönde katkı sağlamayı amaçlıyor.

Bu onur verici ödül için Boğaziçi Üniversitesi’ne teşekkür eden Hilton Türkiye Üst Sınıf ve Lüks Otellerden Sorumlu Bölge Müdürü Armin Zerunyan şu ifadeleri kullandı: “Hilton olarak sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığımızın ve tutkumuzun karşılığını böyle değerli bir ödülle almak bizi çok gururlandırdı.  Çevresel ve sosyal etkimizi ölçmek, izlemek ve raporlamak için ödüllü platformumuz LightStay’i kullanmaktan Karbon Nötr iş toplantılarını başlatmaya, özel ihtiyaçları olan bireylere eğitim vermek ve fırsatlar yaratmak için Down Türkiye ve Tohum Otizm Vakfı gibi toplum kuruluşlarıyla ortaklık kurmaya ve ekip arkadaşlarımıza çeşitli öğrenme ve kariyer gelişmi programları sunmaya kadar, Türkiye’de otelciliği daha sürdürülebilir ve kapsayıcı bir sektör haline getirme yolunda önemli adımlar attık. Bu da sadece bir başlangıç. Türkiye’de ve dünyada olumlu değişimin bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz”.

Armin Zerunyan Gorsel

“Travel with Purpose”ın parçası olarak Hilton, otellerinde su kulanımı ve atıkları %50 azaltmak, karbon emisyonu yoğunluğunu yönetilen portföyünde %75, bayilik portföyündeyse %56 azaltmak, ekip üyeleri ve topluluklar için yeterince temsil edilemeyen gruplar ve küresel liderlik seviyesinde cinsiyet eşitliğine odaklanarak, çalışanları ve paydaşları için 5 milyon öğrenim ve kariyer gelişimi fırsatları yaratmak gibi önemli küresel hedefler koydu. Aynı zamanda Hilton, Down Türkiye ve Tohum Otizm Vakfı’na ek olarak, TÖÇEV, TEMA, LÖSEV, Görme Engelliler Derneği ve Sevgi Yuvaları gibi toplum kuruluşlarıyla birçok farklı projede iş birliğini sürdürüyor.

Hilton kısa bir süre önce Türkiye’de faaliyet gösteren veya geliştirme aşamasında olan 100’üncü otelinin anlaşmasını kutladı. Küresel konaklama şirketi, yaklaşık 70 yıl önce Amerika kıtası dışında ilk otelini açtığı Türkiye’de şu anda 70’ten fazla otel işletiyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir