1. Haberler
  2. Ajanda
  3. Dünya sokak lezzetleri Polat Piyalepaşa Çarşı’da bir araya geliyor

Dünya sokak lezzetleri Polat Piyalepaşa Çarşı’da bir araya geliyor

Dünya sokak lezzetleri Polat Piyalepaşa Çarşı'da bir araya geliyor
Dünya sokak lezzetleri Polat Piyalepaşa Çarşı'da bir araya geliyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’un yeni sanat ve gastronomi durağı Polat Piyalepaşa Çarşı, dünya sokak lezzetlerini bir araya getiriyor. Köfte ekmek, taco, kokoreç,falafel, burger, midye dolma ve churros gibi dünya mutfağının eşsiz tatlarının deneyimleneceği lezzet şöleni 29-30 Ekim tarihlerinde 12:00 – 20:00 saatleri arasındaPolat Piyalepaşa Çarşı’ da!

Piyalepaşa İstanbul’un alışveriş sokağı Polat Piyalepaşa Çarşı 29 – 30 Ekim tarihlerinde kapılarını sokak lezzetleri için aralayacak. Alaf, Bronco, White Burger, Dönerci Serkan Usta ve Happy Moon’s gibi gurme markaların yer alacağı etkinlikte İsmet Saz, Murat Deniz Temel ve Masterchef 2020 şampiyonu Serhat Doğramacı gibi gastronomi dünyasının önde gelen isimleri, tarifi sır lezzetlerinigurmelerle buluşturacak. 12:00–20:00 saatleri arasında Hamburger, hot dog, midye dolma, churros, kokoreç, kumpir, tavuk burger, chickhen wings, döner, taco, köfte ekmek, falafel, balık ekmek ve dondurma gibi doyumluk lezzetlerin bir araya geleceği şölen hafta sonu için değerlendirilebilecek keyifli bir plan.

Polat Piyalepaşa Çarşı Şık Konsepti ile Gastronomi ve Modern Sanat Durağı

Polat Piyalepaşa Çarşı’da gerçekleşecek olan etkinlik ziyareti sırasında projenin içinde yer alan Sanat Sokağı’nda Art On,artSümer, Martch Art Project,Merkur, Pi Artworksİstanbul,Protocinema, Zilberman gibi Türkiye’nin öncü sanat platformlarının sergileri ziyaret edilerek verimli zaman geçirilebilir.

Zilberman’ın “Sarmaşık” başlıklı karma sergisinde de; küratörlüğünü Başak Şenova’nın üstlendiği ve Heba Y. Amin, Omar Barquet, Burçak Bingöl, Yane Calovski, Ramesh Daha, Memed Erdener, Didem Erk, Fatoş İrwen, Zeynep Kayan, Azade Köker, Bronwyn Lace, Marcus Neustetter, Cristiana de Marchi, Larry Muñoz, Maarit Mustonen, Egle Oddo, Erkan Özgen, Bochra Taboubi, Cengiz Tekin, Simon Wachsmuth ile Verena Miedl-Faißt/Nirual Kenabru gibi isimlerin eserleri yer alıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir