Ciner’den İngiltere’ye 350 Milyon poundluk yatırım!

Ciner'den İngiltere'ye 350 Milyon poundluk yatırım!
Didem Ciner, Atatürk
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemde hükümetle “özür dileme” polemiği yaşayan Ciner Holding, yatırımlarını yurt dışına kaydırıyor. Ciner Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Didem Ciner, İngiltere’ye 350 Milyon Poundluk yatırım yapacaklarını açıkladı.

İngiltere’de yeralan haberlere göre Ciner Holding, Blaenau Gwent’te 600 kişinin çalışacağı cam fabrikası kuracak.

Fabrika için Ciner Holding 350 Milyon pounduluk yatırım yapacak. Yatırım kararını Ciner Holding Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Didem Ciner açıkladı.

Ciner, şunları söyledi: “Vizyonumuz, Galler’de cam teknolojisinde gelecek nesiller için dünyanın en iyileriyle rekabet edebilecek bir mühendislik mükemmelliği merkezi inşa etmektir. Güney Galler, müşterilerimizin mevcut Birleşik Krallık operasyonlarına hizmet etmek için iyi bir konumdadır. Karayolu ve liman altyapısına iyi erişim ve yetenekli bir yerel işgücü, Galler’i CiNER’in genişlemesi için bariz bir seçim haline getiriyor. Niyetimiz, cam taşımanın ekonomik ve çevresel maliyetlerini mümkün olduğunca azaltmak.”

Verilen bilgilere göre 2022’de faaliyete geçecek fabrika yatırımına 450 işçi çalışacak. Tesis faaliyete geçtiğinde ise 600 kişi istihdam edilecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir