SUWEN Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı

SUWEN Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı
SUWEN
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin en hızlı büyüyen kadın iç giyim perakende markası Suwen, 21 Nisan 2022 tarihi itibariyle Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Yerli ve yabancı yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği ve hisselerinin yüzde 41,1 halka açılan Suwen, düzenlenen töreninin ardından SUWEN kodu ile işlem görmeye başladı.

21 Nisan 2022, İstanbul; Türkiye’nin en hızlı büyüyen kadın iç giyim perakende markası Suwen, Borsa İstanbul’da gerçekleştirilen gong töreni sonrasında SUWEN kodu ile işlem görmeye başladı. Törene Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Suwen Yönetim Kurulu Başkanı Birol Sümer, Suwen Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ali Bolluk, Finans ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Koç, Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Can Dilek katıldı.

TSKB liderliğinde, Gedik Yatırım ve Yatırım Finansman eş liderliğinde gerçekleşen halka arzda Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara tahsis edilen payların 4,40 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara tahsis edilen payların 2,59 katı ve Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılara tahsis edilen payların 2,88 katı talep geldi.  Suwen’in halka arz edilen 23.000.000 TL nominal değerli payların tamamının satışı gerçekleşti.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun şunları söyledi: “Suwen Tekstil’in bugün işlem görmeye başlaması nedeniyle düzenlenen halka arz törenine, borsamıza hoş geldiniz.

Tekstil sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren, ülkemizin yedi bölgesinde ve yurt dışında mağazası bulunan bu değerli şirketimiz, sektördeki konumu ve gelecek hedefleriyle ön plana çıkmaktadır. İşte bu hedeflerini gerçekleştirebilmek için bu gün önemli bir adım atarak Borsamızda işlem görmeye başlayan kıymetli şirketimize, bu halka arzın, finansman sağlamanın yanında, ayrıca kurumsallaşmanın sağlanması, tanınırlığının artması, marka değerinin yükselmesi gibi birçok faydası daha olacaktır. Özellikle tekstil ve perakende sektörü açısından, kurumsallaşma, tanınırlık, marka değeri son derece önemlidir. Böylece, şirkete güvenerek, bu halka arzla şirkete ortak olarak şirketin geleceğinde yer almak isteyen yatırımcılarımız, bu açılardan da şirketin gücüne güç katacaktır.

Suwen Tekstil, yaklaşık 425 milyon TL halka arz tutarı ile 68 bin yatırımcıya gerçekleştirilen satışla başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir. Bu başarılı halka arz sürecinde emeği geçen herkese, tüm şirket çalışanlarına, aracı kuruma, teşekkür ediyorum, sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Suwen Tekstil’e Borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum.”

Korkmaz Ergun’un ardından kürsüye çıkan Suwen Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ali Bolluk yatırımcıların gösterdiği ilgiden dolayı mutlu olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Talep toplama sürecinde bireysel ve kurumsal yatırımcıların Suwen’e gösterdikleri güven bizi gururlandırdı ve beraberinde büyük bir sorumluluk getirdi. Halka arz sürecinde bize yol gösteren, desteklerini esirgemeyen Sermaye Piyasası Kurulu’nun, Borsa İstanbul’un değerli yöneticilerine ve uzmanlarına saygılarımızı ve teşekkürlerimizi Suwen adına arz ediyorum.

Aracı kurum olarak bizim her an yanımızda olan TSKB, Gedik Yatırım ve Yatırım Finansman’ın çok değerli ekibine ve bugünlere gelmemizde büyük katkıları olan tüm Suwen ailesine emekleri için teşekkür ediyorum.

Halka arz edilen toplam 23.000.000 TL’lik nominal değerli paylardan elde ettiğimiz bu kaynağı ağırlıklı olarak yatırımlarımızın ve işletme sermayemizin finansmanında; finansal yapımızın daha da güçlendirilmesi yönünde kullanmayı planlıyoruz. Suwen olarak, Türkiye’den özgün, kendine güvenen Türk kadınını temsil eden bir marka çıkartmayı hedefliyoruz. Gerek Türkiye’de gerekse de yurt dışında hedeflerimiz var. Yurt içinde ve yurt dışında yeni mağazalar açarak mağaza ağımızı genişletmeye devam ederken çok kanallı bir satış stratejisi ile sürdürülebilir bir büyüme çizgisi yakalamayı umuyoruz.”

Talep toplama sürecinde halka arz birim hisse fiyatı 18,5 TL olarak belirlenmişti. Suwen’in halka arz edilen 23.000.000 TL nominal değerli payların tamamının satışı gerçekleşti. Toplam halka arz büyüklüğü 425.500.000 TL oldu.

Halka arzda 71.579 Yurt İçi Bireysel, 75 Yurt İçi Kurumsal ve 5 Yurt Dışı Kurumsal olmak üzere toplam 71.659 yatırımcıdan talep geldi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir