1. Haberler
  2. Finans
  3. Altın Fiyatları Durağan Seyrediyor

Altın fiyatları, ABD'den gelecek kritik enflasyon verisi öncesinde yatay bir seyir izliyor.

Altın fiyatları, ABD'den gelecek kritik enflasyon verisi öncesinde yatay bir seyir izliyor. Detaylı bilgi için haberimizi okuyun.

Altın Fiyatları Durağan Seyrediyor
Altın Fiyatları Durağan Seyrediyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın fiyatları bugün yatay seyretti ancak art arda üçüncü çeyrekte kazanım kaydetmeye hazırlanıyor. Fed’in bu yıl faiz indirimine gideceği beklentileri devam ederken, ABD tarafından son dönemde gelen veriler ve üyelerin açıklamaları faiz indirim zamanlamasında belirsizliğe sebep oluyor.

Kritik Veri İzlenecek

Fed’in gelecek dönemde atacağı adımlara ilişkin ipuçları aranmaya devam ederken, dün ABD’de yoğun veri gündemi ve Fed yetkililerinin sözle yönlendirmeleri takip ediliyor. Piyasalarda bugün açıklanacak olan ABD çekirdek kişisel tüketim harcamaları (PCE) verisi, Fed’in enflasyon göstergesi olarak yakından izlenecek ve ABD faiz görünümü hakkında netlik sağlaması bekleniyor.

Siyasi Gelişmeler de Takipte

Öte yandan ABD Başkanı Joe Biden ve eski başkan Donald Trump başkanlık seçimlerine ilişkin planlanan iki münazaradan ilki dün gerçekleşti. 5 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimlerinde yeniden sıkı bir mücadeleye girecek olan ikili için münazaralar büyük önem taşıyor. Bu tür siyasi gelişmeler de piyasalarda yakından takip ediliyor.

Altın Fiyatlarında Son Durum

Bu gelişmelerle birlikte dün yüzde 1,3 artışla günü 2 bin 328 dolardan tamamlayan altının ons fiyatı, şu sıralarda önceki kapanışının yüzde 0,3 altında 2 bin 326 dolardan alıcı buluyor. Gram altın, ons altındaki yatay seyre rağmen dolar/TL’deki artışa paralel olarak 2 bin 466 TL civarında seyrediyor. Çeyrek altın ise 4 bin 43 TL seviyesinde el değiştiriyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir