1. Haberler
  2. Gündem
  3. Adel Kalemcilik, Dünya Kurşun Kalem Günü’nü kutluyor

Adel Kalemcilik, Dünya Kurşun Kalem Günü’nü kutluyor

Adel Kalemcilik, Dünya Kurşun Kalem Günü’nü kutluyor
Adel Kalemcilik
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenilikçilik değeri ile zamanın ruhuna uygun ürünler geliştiren Adel Kalemcilik, Dünya Kurşun Kalem Günü’nde nitelikli eğitimin önemini bir kez daha vurgulamak amacıyla ülkemizde eğitimi destekleyen önde gelen sivil toplum kuruluşlarından olan TOÇEV’e kurşun kalem desteğinde bulunuyor.

Kırtasiye sektöründe 50 yılı aşkın tecrübesiyle hizmet veren Adel Kalemcilik, yıllardır hayallerini yazıp, çizip, şekillendirerek güzel izler bırakan herkesin hayatında olma vizyonuyla hareket ediyor. Bu özel günde, nitelikli eğitimin önemini bir kez daha vurgulamak amacıyla TOÇEV ile iş birliğine giderek 1000 çocuğa kurşun kalem desteğinde bulunan Adel Kalemcilik, çevresel sürdürülebilirliğe verdiği önemle kurşun kalemlerini de diğer tüm ürünlerinde olduğu gibi doğa dostu bir anlayışla üretiyor. Adel Kalemcilik’in, kalem üretiminde kullanılan tüm ağaç hammaddesi, FSC sertifikasına sahip olup yalnızca endüstriyel amaçla yetiştirilmiş ağaçlardan sağlanıyor.

Antibakteriyel kurşun kalemler ile bakterilere geçit yok

Tüm dünyanın COVID-19 salgını ile mücadele ettiği dönemde kırtasiye sektöründe TSE’den Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi alan ilk şirket olan Adel Kalemcilik, yenilikçi bakış açısı ile ürettiği yeni antibakteriyel kurşun kalemleri ile de öne çıkıyor. Kalemlerin gövdesindeki özel boya sayesinde kalem yüzeyinde bakterilerin tutunmasını %99,9 oranında engelleyen antibakteriyel kurşun kalemler yuvarlak gövdesi ve farklı renk seçenekleri ile tüketicilerin kullanımına sunuluyor. Antibakteriyel ürün ailesinde boya kalemleri ve silgiler de yer alıyor.

Adel Kalemcilik, Okul Kalemi, Prime Ürün Ailesi, Sınav Silgisi, Blackline Mekanik Kurşun Kalem gibi Adel markalı ikonik ürünlere imza atmasının yanı sıra her yıl 300 civarında yeni ürün çıkartarak tüketicilerine zengin bir ürün portföyü sunuyor.

Adel Kalemcilik, nesillerin kendilerini ifade etmesini mümkün kılacak araçlar ve teknolojiler üreten bir şirket olarak hem Türkiye’deki kırtasiye sektöründe lider konumunu pekiştirirken, ihracat pazarlarında da etkin bir oyuncu olma yolunda sürdürülebilir hedeflerle ilerliyor.

Evrim Hizaler: “Adel Kalemcilik olarak sürdürülebilir yarınları destekliyoruz”

Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler: “50 yılı aşkın tecrübemiz ile tüketicilerimizin severek kullandığı kurşun kalemler üretiyoruz. Tüm üretim süreçlerimizde, çevreye saygılı bir yaklaşımı benimseyerek sürdürülebilir yarınları destekliyoruz. Daha nice gelecek nesillerin yaratıcılıklarına, öğrenme süreçlerine ve kağıtla buluştuğu tüm anlara eşlik etme arzumuzla ülkemizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri olan TOÇEV’e 1000 çocuk için kurşun kalem desteğinde bulunuyoruz. 30 Mart Dünya Kurşun Kalem Günü’nü kutlu olsun” dedi.

Adel Kalemcilik, “Kalite, Yenilikçilik, Başarma Tutkusu ve İyilik” olmak üzere 4 temel değeri ile “Hayallerini şekillendirmek, renklendirmek ve iz bırakmak isteyen herkesin hayatında olma” vizyonuyla çalışmalarına devam ediyor.

Adel Kalemcilik hakkında:

Türkiye’de kırtasiye denince ilk akla gelen ve bir geleneğe dönüşen Adel Kalemcilik, sektördeki 53. yılını kutluyor. 1969 yılında Anadolu Grubu bünyesinde faaliyete geçen Adel Kalemcilik, kurulduğu günden bu yana dünyanın en eski yazım gereçleri firması olan Faber-Castell ile yürüttüğü iş birliğini ortaklığa dönüştürmüş ve Türkiye’ye değer katan yatırımlarını ara vermeden sürdürmektedir. Adel Kalemcilik, 27 senedir Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Çayırova’da 36 bin metrekare üzerine kurulu Avrupa’nın en yeni kırtasiye fabrikasına sahip olan Adel Kalemcilik, kâğıt ürünleri haricinde gerek üretim miktarları gerekse ürün çeşitliliği açısından Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın en büyük kırtasiye ürünleri üreticisi konumunda ve 40’ın üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

Temmuz 2015’te Çayırova’daki yeni üretim tesisine taşınan Adel Kalemcilik, 4.000’e yakın kırtasiye ürün çeşidi ile Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Adel, Adeland, Max, Panfix ve Citizen gibi kırtasiye markaları ile Sluban, Playgro gibi oyuncak markalarının pazarlama ve satışını gerçekleştiriyor. Aynı zamanda şirket, TRT ile yaptığı lisans anlaşması ile yayınlanan 6 çizgi filmin oyuncak ve kırtasiye lisans haklarını da elinde bulunduruyor.

Kırtasiye sektöründe TSE’den Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi alan ilk şirket olan Adel Kalemcilik, “Kendi çocuklarımıza kullandırmayacağımız hiçbir ürünü piyasaya sunmuyoruz” felsefesiyle hareket ediyor ve yılda ortalama 40 bin ürün güvenliği ve kalite testi gerçekleştiriyor.

Adel Kalemcilik, Özünde barındırdığı “İyilik” değerinden beslenen ve Birleşmiş Milletler’in 2030 yılına kadar ulaşmayı hedeflediği Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları içinde yer alan İklim Eylemi ve Nitelikli Eğitim alanlarında “İyilik Ağacı” çatısı altında topluma fayda sağlayan çok sayıda sponsorluk ve kurumsal sosyal sorumluluk projesi yürütüyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir