1. Haberler
  2. Gündem
  3. Vatan Vakfı’ndan deprem bölgesine destek sürüyor…

Vatan Vakfı’ndan deprem bölgesine destek sürüyor…

Vatan Vakfı'ndan deprem bölgesine destek sürüyor!
Vatan Vakfı'ndan deprem bölgesine destek sürüyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vatan Vakfı’ndan deprem bölgesine destek: 12 ili etkileyen asrın felaketinde 250 gönüllü sahada yer aldı.

12 ili etkileyen deprem felaketinde faaliyet gösteren Vatan Eğitim ve Teknoloji Vakfı depremzedeler için 250 gönüllüsüyle ilk günden bu yana 322 tır seferi yaptı. Vakıf tarafından yapılan açıklamada “Ekiplerimiz araçlarımızla en ücra muhitlere yardım malzemesi getirmeyi hedef haline getirdi. Bu görevi de başarı ile sürdürmektedirler. Allah devletimize milletimize zeval vermesin.” ifadelerine yer verildi.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen gelen en az 12 ili etkilenen depremlerin ardından devlet ve sivil toplum kuruluşları el ele vererek asrın felaketinin yaralarını sarıyor. Bu kapsamda faaliyetlerini sürdüren Vatan Vakfı, bölge için çok sayıda ihtiyaç malzemesi gönderdi.

Vatan Vakfı’nın deprem bölgesine katkıları, kurum tarafından şu ifadelerle paylaşıldı:

“Vatan Eğitim ve Teknoloji Vakfı olarak afet bölgesine 322 tır seferimiz olmuş olup, 250 gönüllümüz ile ihtiyaç sahiplerine birebir ulaşmaya çalışmayı görev edindik. Ekiplerimiz araçlarımızla en ücra muhitlere yardım malzemesi getirmeyi hedef haline getirdi. Bu görevi de başarı ile sürdürmektedirler. Allah devletimize milletimize zeval vermesin.”

BAKAN YARDIMCISI BİRPINAR: ALLAH GÜÇ KUVVET VERSİN

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, vakfın icraatlarını takdir ederek, sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu:

“Bir STK isterse neler yapabilir görün!..Deprem bölgesinde ilk günden bu yana büyük özveriyle ve gayretle çalışan VATAN Eğitim ve Teknoloji Vakfı’na teşekkür ediyoruz. Allah güç kuvvet versin. Türk milleti büyüktür. Devlet millet el ele tüm zorlukları yeniyoruz.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir