1. Haberler
  2. Gündem
  3. ZUBİZU’dan HAYTAP İş Birliği ile Patili Dostlarımıza 1 Ton Mama Yardımı!

ZUBİZU’dan HAYTAP İş Birliği ile Patili Dostlarımıza 1 Ton Mama Yardımı!

ZUBİZU’dan HAYTAP İş Birliği ile Patili Dostlarımıza 1 Ton Mama Yardımı!
ZUBİZU’dan HAYTAP İş Birliği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ZUBİZU, sahipsiz sokak hayvanlarına destek amacıyla HAYTAP ile önemli bir iş birliği gerçekleştirdi. Kampanyaya katılan ZUBİZU üyelerinin uygulamada biriktirdiği ödül puanları mama yardımına çevrildi. ZUBİZU da toplanan mamanın %20’si kadar ek mama yardımı yaparak 1 ton mama toplanmasına destek oldu. ZUBİZU çalışanları ve HAYTAP gönüllüleri 23 Mayıs günü Reşadiye Ormanı’nda kimsesiz hayvanlar için topladıkları mama ile yüzlerce patili dostumuzun karnını doyurdu.

ZUBİZU, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) ile önemli bir iş birliği yaparak büyük bir yardım kampanyası başlattı. Tüm canlıları kucaklayarak sahipsiz hayvanlar için farkındalık yaratmayı amaçlayan kampanya ile ZUBİZU üyeleri ZUBİZU ödül puanlarını mama yardımına çevirirken, ZUBİZU da ek olarak toplanan mamanın %20’si kadar katkıda bulundu. 23 Mayıs’ta İstanbul Çekmeköy’deki Reşadiye Ormanı’nda buluşan ZUBİZU çalışanları ve HAYTAP gönüllüleri, ormandaki sahipsiz hayvanları elleriyle besleyerek can dostlarımızın karnını doyururken sahipsiz hayvanlara destek olma konusuna da dikkat çekti. Etkinlik HAYTAP’ın sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı.

ZUBİZU’dan HAYTAP İş Birliği ile Patili Dostlarımıza 1 Ton Mama Yardımı!
ZUBİZU, HAYTAP

“Hayvan dostlarımız için farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz”
HAYTAP iş birliği hakkında konuşan ZUBİZU CEO’su Tolga Ünvan konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu:
“ZUBİZU olarak, HAYTAP gibi değerli bir kurumla böyle bir iş birliği gerçekleştirdiğimiz ve her geçen gün sayısı artan kimsesiz hayvanlar için bu kadar önemli bir yardım topladığımız için çok mutlu ve gururluyuz. ZUBİZU’nun temel değerlerinden biri olan hayvan sevgisinden aldığımız güç ve değerli kullanıcılarımızın verdiği destekle Nisan ayında 1 ton mama topladık ve Mayıs ayında da kampanyamız devam ediyor. Bu iş birliği ile barınaklarda ve sokaklarda sahiplenilmeyi bekleyen hayvan dostlarımız için bir farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Bu kampanyamıza destek olan her bir üyemize ve HAYTAP’a çok teşekkür ederiz.”

Kampanyayla ilgili detaylı bilgiye ZUBİZU’dan, HAYTAP ve ZUBİZU’nun sosyal medya hesaplarından ve www.haytap.org‘dan ulaşılabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir