1. Haberler
  2. İş Dünyası
  3. Amerika’dan Adnan Şen’e Ellis Adası Onur Madalyası

Amerika’dan Adnan Şen’e Ellis Adası Onur Madalyası

Amerika'dan Adnan Şen'e Ellis Adası Onur Madalyası
Adnan Şen, Begüm Şen, Madalya, Medals Honor, Ellis Adası Onur Madalyası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ailesi ile birlikte Los Angeles’ta yaşayan Bosphorus Gaz Yönetim Kurulu Başkanı iş insanı Adnan Şen’e Amerika Birleşik Devletleri’nin en prestijli ödüllerinden biri olan 2022 Ellis Adası Onur Madalyası verildi.

Ellis Adası Onur Madalyası Adnan Şen’e, iş hayatının yanı sıra kurduğu Alp Şen Vakfı ile yaptığı yardımlardan dolayı verildi. Madalyayı daha önce 8 ABD başkanı ile aralarında Coca Cola’nın eski ceosu Muhtar Kent ve Muhammet Ali’nin de olduğu sanat, spor ve bilim dünyasından birçok ünlü almıştı.

Amerika'dan Adnan Şen'e Ellis Adası Onur Madalyası

Mesleki başarıları ve Alp Şen Vakfı ile yaptığı yardımlaşmalar nedeniyle Onur Madalyası’na layık görülen Şen’i New York’ta düzenlenen ödül gecesinde eşi Begüm Şen oğlu Can Şen, babası Fenerbahçe’nin eski başkanı Ali Şen Süha-Deniz Tanık ve kız kardeşi Suzan Şen de yalnız bırakmadı.

Amerika'dan Adnan Şen'e Ellis Adası Onur Madalyası

ABD Temsilciler Meclisi ile ABD Senatosu’nun tanıdığı Ellis Adası Şeref Madalyası, Ellis Adası Onur Derneği’nin düzenlediği törenle veriliyor. Adını, 1892’den 1954’e kadar ABD’ye gelen göçmenlerin kayıt istasyonu olarak hizmet veren ve New York ile New Jersey eyaletleri arasında bulunan Ellis Adası’ndan alan madalya, 37 yıldır, “kendi etnik gruplarına, ülkelerine, ABD toplumuna ve dünyaya önemli katkılarda bulunan göçmen ABD vatandaşlarına” veriliyor.

Amerika'dan Adnan Şen'e Ellis Adası Onur Madalyası
Adnan Şen, Begüm Şen, Medals Honor, Ellis Adası Onur Madalyası

Madalyayı daha önce 8 ABD başkanı ve sanat, spor ve bilim dünyasından birçok ünlü isim almıştı.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir