BCCT yaz partisinde Kraliçe 2. Elizabeth’in tahta çıkışının 70. Yılı kutlandı.

BCCT yaz partisinde Kraliçe 2. Elizabeth'in tahta çıkışının 70. Yılı kutlandı.
Kenan Poleo, Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu, Chris Gaunt OBE, BCCT Başkanı, Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu, BCCT Yaz Partisi.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası’nın (BCCT) Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu bahçesinde düzenlediği geleneksel “Yaz Partisi”, diplomatik çevrelerle iş ve sanat dünyasını bir araya getirdi. Pandemi nedeniyle üç yıl aradan sonra gerçekleşen davete ilgi büyüktü.

Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Kenan Poleo ve BCCT Başkanı Chris Gaunt OBE ev sahipliğinde gerçekleşen Yaz Partisi’nde, Birleşik Krallık Kraliçesi 2. Elizabeth’in tahta çıkışının 70. Yılı vesilesiyle Platin Jübilesi de kutlandı.

BCCT Yaz Partisi’nde, küresel ve ulusal çapta sürdürülebilir kalkınmaya katkı sunmak ve bu konuda farkındalığa dikkat çekmek amacıyla İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) ile işbirliği yapıldı. Müzikte Tayla Koray Orkestrası ve danslarda ise Nebi Birgi ve Dans Grubu ile renklenen davette çevreye duyarlı malzemeler kullanılmasına özen gösterildi.

Davet sırasında yaptığı konuşmada Kenan Poleo, Kraliçe 2. Elizabeth’in Platin Jübilesini konuklarla birlikte kutlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Chris Gaunt,OBE ise geleneksel hale getirdikleri yaz partisinin verimli bir network platformu oluşturduğunu belirterek, bu davetlerde farkındalığı arttırıcı sosyal sorumluluk konularına dikkat çekmeye de özen gösterdiklerini vurguladı.

Etkinlikte Ukraynalı sanatçıların eserleri sergilendi. Etkinlik sonrasında YGA (Young Guru Academy) kanalı ile satışa sunulan eserlerden elde edilen gelirin yarısı YGA’nın Ukraynalı Çocuklar Fonu’na bağışlanırken, diğer yarısı ile Ukraynalı sanatçıları destek  verilecek. Ayrıca Gaunt tarafından bağışlanan iki sanat eseriyle bir yardım çekilişi yapıldı. Çekilişten elde edilen bağışlar YGA’nın Ukraynalı Çocuklar projesine tahsis edilecek.

Davette yer alan bir diger sivil toplum kurulusu da Rehber Köpekler Derneği’ydi. Konuklarla bir araya gelen dernek temsilcileri, görme engellilere kılavuzluk yapan rehber köpeklerle ilgili farkındalığa katkı sağladı.

BCCT Yaz Partisi; Gedik Yatırım, HSBC, Rolls-Royce, TBS (Tarabya British Schools), Vodafone, SedefGrup ve Shell’in katkılarıyla gerçekleşti.

Ayrıca Ant Yapı, Aktay, Alba, Aston Martin, Beko, Dof Robotics, Florence Nightingale, Dyson, Koçtaş, Vitabiotics, +1, CocaCola, AzÇok, ÇokÇok, Divan İstanbul, Conrad İstanbul Bosphorus, Hilton İstanbul Bosphorus, Mandarin Oriental Bosphorus Istanbul, The Ritz-Carlton İstanbul, Rixos Pera İstanbul, Swissotel The Bosphorus İstanbul destek verdiler.

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası – BCCT hakkında:

 BCCT, Türkiye ile Birleşik Krallık arasında 135 yıldır ticari ve kültürel bir köprü görevi üstlenir. Birleşik Krallık dışında faaliyet gösteren ikinci en eski Ticaret Odasıdır.  BCCT, iki ülke arasındaki ticareti artıracak olanakları destekleyen ticari ilişkileri geliştirmek ve yeni işbirlikleri yaratmak hedefiyle projeler geliştirilmektedir.. www.bcct.org.tr

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir