Bodrum’da şantiye bastı haberlerine Bülent Eczacıbaşı’ndan açıklama geldi

Bodrum'da şantiye bastı haberlerine Bülent Eczacıbaşı'ndan açıklama geldi
Bülent Eczacıbaşı, Instagram, Post, Bodrum, Şantiye, Açıklama, Eczacıbaşı Topluluğu, Ekonomi Life
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’nın Bodrum’da bir şantiyeyi adamları ile bastığı ve çalışanların cep telefonlarının gasp edilmeye çalışıldığı anların görüntüleri yayınlandı. Eczacıbaşı’ndan açıklama geldi.

Bülent Eczacıbaşı’nın Bodrum’da bir şantiyeyi adamlarıyla bastığını gösteren görüntüler Medyaradar’da yayınlandı. Daha önce halk plajını özel plaj haline getirmek, plaja giden kamu yolunu demir kapıyla engelleyip, halkın kullanımına açık olması gereken alanı kapatmak, kaçak iskele yapmak ve kendi arazisine 10’a yakın kaçak yapı inşaa etmekle suçlanan Eczacıbaşı’nın görüntülerde, “bize kimse bir şey yapamaz” dediği duyuluyor.

“KİMSE BİR ŞEY YAPAMAZ BİZE”

Bodrum'da şantiye bastı haberlerine Bülent Eczacıbaşı'ndan açıklama geldi
Bülent Eczacıbaşı, Şantiye, Baret, İnşaat, Kavga, Magazin Life

Geçtiğimiz günlerde Bodrum Belediyesi’nin girişimiyle Eczacıbaşı’nın sahili kapatan duvarının yıkıldığı öğrenilirken, bu kez komşu şantiyelerin silahlı olduğu iddia edilen adamları ile birlikte Bülent Eczacıbaşı tarafından basıldığı ve çalışanların cep telefonlarının gasp edilmeye çalışıldığı anlara ait olduğu belirtilen görüntüler ortaya çıktı.

Görüntülerde, çalışanların “Burası özel arazi, buraya giremezsiniz” uyarıları üzerine Bülent Eczacıbaşı’nın “Biz ister çıkarız ister çıkmayız, kimse bir şey yapamaz bize” dediği duyuluyor. Aynı çalışanın “Polise şikayet edeceğiz” uyarısı üzerine Bülent Eczacıbaşı “Et” yanıtını veriyor. Ardından Eczacıbaşı’nın adamları oldukları belirtilen kişiler, bir şantiye çalışanının elindeki telefonu zor kullanarak alıyor ve görüntüleri silmeye çalışıyor.

Eczacıbaşı’ndan bölgedeki kaçak yapılaşma ile ilgili uydu görüntüsü üzerinden elde edilen belgelerle Bodrum Belediyesi’ne ve CİMER’e suç duyurusunda bulunan Bodrumluların iddiaları hakkında daha önce yapılan açıklamada ise, “Zaten imar affı başvurusunda bulunduk” denilmişti.

ECZACIBAŞI: İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Bodrum'da şantiye bastı haberlerine Bülent Eczacıbaşı'ndan açıklama geldi

Eczacıbaşı’ndan olayla ilgili açıklama geldi. Açıklamada, “Bazı sosyal medya hesaplarında, ‘Eczacıbaşı Cennet Koyu’nu kapatmak isteyince olay çıktı’ başlığıyla yayınlanan içerikler, hiçbir şekilde gerçekleri yansıtmamaktadır. Söz konusu olayda, Bodrum’daki kendi arazisine ulaşmak için tek yol olan ve kamu mülkiyetinde bulunan araziden geçmek isteyen Bülent Eczacıbaşı, bölgede ruhsatsız olarak Çağdaş İnşaat tarafından gerçekleştirilen inşaatın görevlileri tarafından ‘burası özel arazi’ denilerek engellenmek istenmiş ve bu nedenle tartışma yaşanmıştır. Konuya ilişkin adli süreç devam etmektedir” denildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir