Süreyya Yalçın, babasının 4 milyar dolarlık mirasından payını aldı

Süreyya Yalçın, babasının 4 milyar dolarlık mirasından payını aldı
Süreyya Yalçın, Ozan Baran, Malikane
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2008 yılında vefat eden babasının bıraktığı 4 milyar dolarlık servetten payını alabilmek için yıllardır üvey kardeşleriyle davalık olan Süreyya Yalçın sonunda muradına erdi. Tarifeli uçakla İsviçre’ye gidip mirası alan Süreyya Yalçın, özel uçakla Bodrum tatiline geri döndü.

Dünyanın en zenginleri listesinde yer alan iş insanı Faruk Yalçın’ın kızı Süreyya Yalçın, 2008 yılında vefat eden babasının bıraktığı 4 milyar dolarlık servetten payını alabilmek için yıllardır üvey kardeşleriyle davalık olan Süreyya Yalçın sonunda muradına erdi ve mirastan pay aldı.

Faruk Yalçın’ın mirası yasal olarak 20 eşit paya bölünmüş, Süreyya Hanım’ın da annesinin payıyla birlikte 8 pay alması için mahkemeden karar çıkmıştı. Babasının ilk eşinden olan dört kardeşi bu karara itiraz etmişti.

Haziran başından beri Bodrum’da tatilde olan Süreyya Yalçın, geçen hafta babasının servetinden hakkına düşen İsviçre bankasındaki parayı almak için Zürih’e gitti. Yalçın, Bodrum’dan, İstanbul aktarmalı olarak Zürih’e uçtu, dönüşte ise özel jetle Bodrum’a döndü.

2008’de vefat eden, dünyanın en zenginleri listesinde yer alan iş insanı Faruk Yalçın’ın kızı Süreyya Yalçın, 2016’da Ozan Baran ile evlendikten sonra yaşamını ABD’de sürdürmeye başlamıştı.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir