Bitcoin yine düşüşte!

Bitcoin yine düşüşte!
Bitcoin yine düşüşte!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Enflasyonist dönemde yüzde 70 civarında kayıpta olan kripto paralar paranın zaman değerini de yok etti.

Bir türlü toparlanamayan ve kripto para piyasalarına olan güvenin sarsılmasında büyük rol oynayan Bitcoin yeniden 20 bin doların altına geriledi.

Kripto para piyasalarındaki kara bulutlar dağılmıyor. Fed’in faiz artırımına devam edeceği sinyaliyle birlikte kripto paralarda gerileme devam etti. 2021 yılı Kasım ayında tarihi zirveyi gören ve bu seviyelerden hızla düşüş gösteren kripto paralarda kayıplar telafi edilemez boyutlara ulaşmaya başladı.

Enflasyonist dönemde yüzde 70 civarında kayıpta olan kripto paralar paranın zaman değerini de yok etti.

Kripto paraların yeniden tarihi zirvesine ulaşması da karlılık sağlamayacak buna ek olarak yıllardır süren enflasyon oranını da üstüne konması ve sonrasında kar edilip edilmediğine bakılması gerekecek.

Kasım 2021’de 69 bin dolarla tarihi zirvesini gören Bitcoin bugün 20 bin doların altına sarkarak 19 bin 934 dolar seviyelerine geriledi. 69 bin dolar olan tarihi zirvesinden Bitcoin şu anda yüzde 71 uzakta. Bitcoin gün içinde en düşük 19 bin 768 dolar, en yüksek de 21 bin 831 dolar seviyesini gördü.

En popüler ikinci kripto para birimi olan Ethereum da çakıldı. Ethereum 1415 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ethereum’un tarihi zirvesi 4867 dolardı. Böylece Ethereum tarihi zirvesinden yüzde 71 geride seyrediyor. Ethereum gün içinde en düşük 1409 dolar, en yüksek de 1546 dolar seviyesini gördü.

Kripto para web siteleri, kendisini uzman olarak tanıtanlar, spekülatörler tarafından pazarlanan ve kısa sürede hızla yükselip neredeyse tüm kazancını silen Solana yüzde 10’ya yakın düşüş gösterdi. Solana tarihi zirvesi olan 260 dolardan bugün 16,69 dolara kadar geriledi. Böylece tarihi zirvesinden yüzde 94 geride işlem görüyor.

Milyarder iş insanı Elon Musk’ın gayretleriyle beklenti oluşturan Dogecoin de düşüşten nasibini aldı. Dogecoin yüzde 10’a yakın kayıpla 0,06571 dolardan alıcı buluyor. Dogecoin gün içinde en yüksek 0,07229 dolar, en düşük de 0,06394 dolar seviyesini gördü. Dogecoin’in tarihi zirvesi 0,74030 dolardı. Böylece Dogecoin yatırımcısına yüzde 92 oranında kaybettirmiş oldu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir