1. Haberler
  2. İş Dünyası
  3. Galatasaray’ın yeni stat isim sponsoru Rams Global oldu.

Galatasaray’ın yeni stat isim sponsoru Rams Global oldu.

Galatasaray’ın yeni stat isim sponsoru Rams Global oldu.
Galatasaray Spor Kulübü, Stadyum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Galatasaray’da yeni sezon öncesinde stat isim sponsoru belli oldu. Sarı-kırmızılı kulüp, Rams Global ile sözleşme imzalandığını duyurdu.

Galatasaray, Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nin isim sponsoru olan Nef ile olan anlaşmasını sonlandırdığını açıkladı.

Gelişmeyi duyuran kulüp, yeni stat isim sponsorluğu için RAMS Global şirketi ile anlaşmaya varıldığını bildirdi.

Kulüp, “Nef’e teşekkürlerimizle! 2021-2022 sezonundan bu yana Ali Sami Yen Spor Kompleksi’ndeki stadımızın isim sponsoru olan, öncesinde formamızın göğüs sponsoru olan; Galatasaray’ın ihtiyacı olduğu her an, her yerde desteğini esirgemeyen Nef markasına sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” açıklamasında bulundu.

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, “Detaylarını önümüzdeki günlerde düzenleyeceğimiz basın toplantısında duyuracağımız anlaşma dünya standartlarında sponsorluk geliriyle de Türk futbolunun geleceğine ışık tutacak. Bu anlaşmanın ilklerin ve enlerin kulübü Galatasaray’ımıza, gayrimenkul, sağlık, turizm, medya, madencilik gibi farklı sektörlerin dev markası Rams Global’e ve Türk sporuna hayırlı olmasını temenni ediyoruz” denildi.

Öte yandan RAMS Golabal’den yapılan açıklamada da Ali Sami Yen’in fotoğrafına yer verilerek “RAMS Global, Galatasaray’a başarılar diler” ifadeleri kullanıldı.

Galatasaray Spor Kulübü, Rams Global, Stadyum İsim Sponsoru

RAMS Global çok sayıda sektörde iş yapıyor

RAMS Global, şirketleri RAMS Kazakistan ve RAMS Türkiye aracılığıyla başta inşaat ve gayrimenkul olmak üzere, sağlık ve mobilya sektöründe de çeşitli projelere imza attı. RAMS Türkiye’nin temelleri iş insanı Ramazan Bülbül tarafından atıldı.

Amiral gemisi inşaat olmakla birlikte sağlık, turizm ve maden sektörlerinde de yer alan Rams Global’in kurucusu Ramazan Bülbül, küçük yaşlarda ticarete atıldığını, bir süre Antep’te ve Sakarya’da ticaretle uğraştıktan sonra yurtdışına açıldığını ve 90’lı yıllardan bu yana Kazakistan’da faaliyetlerini yürüttüğünü aktarıyor.

Ramazan Bülbül, Doğan Bülbül, Devran Bülbül, Faruk Bülbül, Rams Global

Oğulları Doğan Bülbül, Devran Bülbül ve Faruk Bülbül ile holdingi yönettiklerini söyleyen RAMS Global Yönetim Kurulu Başkanı, Kazakistan’da ilk inşaatı 1998 yılında yaptıklarını, son 10 yılda Almatı’da 2, 5 milyon metrekareden oluşan 55 proje hayata geçirdiklerini kaydetti.

Tüm yatırımları kendi özkaynaklarıyla hayata geçirdiklerini belirten RAMS Türkiye’nin CEO’su Devran Bülbül, “RAMS Türkiye’nin hedefi önümüzdeki 5 yıl içerisinde en büyük ilk 5 inşaat şirketinden biri olmak” dedi.

RAMS Türkiye’nin ilk projesi Gaziantep Liv Hospital’ın ardından, RAMS bu yılın başında kentsel dönüşüm projesi Quattro’yu devraldı.

Ramazan Bülbül kimdir?

Ramazan Bülbül, 1976 yılında Cizre’de dünyaya geldi.

Çocukluk döneminde memleketinde ticaret hayatına başlayan Ramazan Bülbül 1988 yılında Antep’e taşındı. Ramazan Bülbül, bugün dev bir şirkete dönüşen Rams Global’in temellerini 1995 yılında Kazakistan’da attı.

Gayrimenkul, turizm, sağlık, medya gibi dev sektörlerde başarıları ile bilinen RAMS Global’in sahibi Ramazan Bülbül, dev şirketi üç oğlu ile birlikte yönetiyor.

Öte yandan Türkiye, Kazakistan, Almanya, Tayland, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri gibi dünyanın 6 farklı ülkesinde birçok farklı sektöre yatırımlar gerçekleştiren Rams Global çatısı altında faaliyet göstermekte olan Rams Türkiye’nin medya alanındaki ilk büyük yatırımı GAİN Medya’yı satın alarak gerçekleşti.

1990 yılından itibaren Kazakistan’da yaşayan Cizreli iş insanı Ramazan Bülbül, üç oğluyla beraber 55 ülkede RAMS Global’i yönetiyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir