1. Haberler
  2. İş Dünyası
  3. Facebook’un adı ve logosu değişti

Facebook’un adı ve logosu değişti

Facebook'un adı ve logosu değişti
Mark Zuckerberg, Facebook, Meta
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, çeşitli sosyal medya uygulamalarını bünyesinde barındıran Facebook Inc. olan çatı kuruluşun yeni adının “Meta” olacağını duyurdu.

Facebook’un bu hamlesinin, eski çalışan Haugen’in sızdırdığı belgeler üzerinden yapılan haberlerden sonra gelmesi dikkat çekti. Öte yandan, Facebook’un yeni çatı marka adının duyurulduğu etkinliğin hemen ardından şirketin ABD’de işlem gören hisseleri yüzde 4 yükseldi. İşte son dakika haberinin detayları…

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, yaptığı yazılı açıklamayla köklü bir değişiklik yaptıklarını, söz konusu değişikliğin farklı uygulamaları ve teknolojileri tek bir yeni marka altında bir araya getireceğini aktardı.

Yeni ismin şirketin metaverse yatırımını yansıttığını belirten Zuckerberg, yeni platformun daha sürükleyici olacağını, insanların sadece ona bakmakla kalmayıp deneyimin içinde olacağı somut bir internet olacağını kaydetti.

“ÜRETTİĞİMİZ HER ÜRÜNE DOKUNACAK”

Zuckerberg, “Buna metaverse diyoruz ve ürettiğimiz her ürüne dokunacak.” değerlendirmesinde bulundu.

İnsanların metaverse’de hayal edebileceği her şeyi yapabileceğini aktaran Zuckerberg, “Bu gelecekte, işe gidip gelmeden ofise, arkadaşlarınızla bir konsere veya ebeveyninizin oturma odasına anında bir hologram olarak ışınlanabileceksiniz.” ifadesini kullandı.

Zuckerberg, farklı bir yaklaşım benimsemeye çalıştıklarını, hizmetlerinin mümkün olduğu kadar çok insan tarafından erişilebilir olmasını istediklerini, bunun da daha az maliyetli hale getirmek için çalışmak anlamına geldiğini aktardı.

Mark Zuckerberg, “Umudumuz, önümüzdeki on yıl içinde metaverse milyarlarca insana ulaşması, yüz milyarlarca dolarlık dijital ticarete ev sahipliği yapması ve milyonlarca yaratıcı ve geliştiricinin işlerini desteklemesi.” değerlendirmesinde bulundu.

“ÇALIŞMALARIMIZI VE KİMLİĞİMİZİ, İNŞA ETTİĞİMİZ ŞEYE BAĞLAMAK İSTİYORUM”

Facebook markasının tek bir ürünle sıkı bir şekilde bağlantılı olduğuna işaret eden Zuckerberg, bugün bile şirketin yaptığı her şeyi temsil etmesinin mümkün olmadığını kaydetti.

Zuckerberg, “Umarım zamanla bir metaverse şirketi olarak görülürüz. Çalışmalarımızı ve kimliğimizi, inşa ettiğimiz şeye bağlamak istiyorum.” ifadesini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir