1. Haberler
  2. Teknoloji
  3. Marka dünyası TikTok #ForYou Summit’te buluştu

Marka dünyası TikTok #ForYou Summit’te buluştu

Marka dünyası TikTok #ForYou Summit’te buluştu
Marka dünyası TikTok #ForYou Summit’te buluştu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

18 Ekim 2022 / İstanbul – TikTok, Türkiye’de ilk kez düzenlediği TikTok #ForYou Summit’te markalarla, dijital pazarlama ve reklam ajanslarıyla bir araya geldi. 12 Ekim’de Hasköy Yün İplik Fabrikası’nda düzenlenen etkinliği Uberküloz adıyla da tanınan popüler içerik üreticisi Berk Keklik sundu. Etkinliğe marka ve ajansların yanı sıra pazarlama uzmanları ve Cem Bölükbaşı, Ali Biçim ve Ecenaz Üçer gibi TikTok içerik üreticileri de dahil olmak üzere 300’den fazla kişi katıldı.

TikTok #ForYou Summit’in açılış konuşmasını yapan TikTok Doğu Avrupa, Ortadoğu, Türkiye ve Afrika Küresel İş Çözümleri Genel Müdürü Shant Oknayan, TikTok’u markalar için etkili hale getirenin özgün ve gerçekçi doğası olduğunu vurgulayarak, “Partnerlerimizin yarattığı hikayelerle gurur duyuyoruz. Bugünü de onların meraklarının, yeni şeyler yapmaya duydukları isteğin ve insanların hayatlarına getirdikleri neşenin bir kutlaması olarak görüyoruz” dedi.

“TikTok’ta başarılı bir reklamveren olmanın yolu gerçek olmaktan geçiyor”

TikTok’un markalar ve ajanslar için önerdiği çözümleri bir araya getirdiği TikTok For Business platformunun prensiplerini ve TikTok’un bireysel içerik dağıtımını markalar için nasıl avantaja çevirdiğini anlatan TikTok Türkiye İş Birlikleri Yöneticisi Barış Aldanmaz da etkinlikte:

“Bireysel içerik dağıtımı, TikTok’un en öncelikli odak noktalarından biri. Özellikle son 10 yıldır tükettiğiniz içeriklerin tamamı, arkadaşlarınıza ve takip ettiğiklerinize göre şekillendi.. Şu an herkesten ve her şeyden bağımsız, tamamen sizin ilgi alanınıza göre şekillenen içeriklerden söz ediyoruz. TikTok olarak sahip olduğumuz; anlamlı erişim, aynı ilgi alanları çerçevesinde bir araya gelen topluluklar ve özgün içerik temel becerileriyle bu alana öncülük ediyoruz” dedi.

TikTok’ta her içeriğin kişiye ve ilgi alanlarına özel dağıtıldığına dikkat çeken ve aynı zevkleri taşıyan toplulukların bir araya gelmesinin kolaylaştığını söyleyen Aldanmaz, “Özgün içerik, gerçekliğinden en az şüphe duyulan içerik anlamına geliyor. Markayla toplulukları bir araya getiren de tam olarak bu. Dolayısıyla TikTok’ta bir reklamveren olarak başarılı olabilmenin yolu platformda vakit geçirmekten, topluluğu anlayabilmekten, bir içerik üreticisi gibi düşünebilmekten ve gerçek olmaktan geçiyor” ifadelerini kullandı.

Etkinlikte TikTok’a dair katılımcılarla paylaşılan bazı sonuçlara göre; TikTok’un sunduğu kişiye özel, özgür, gerçekçi ve özgün atmosferin, yüksek erişim ve daha fazla aksiyon alma ihtimalini beraberinde getirdiği belirtidi. Halihazırda 1 milyardan fazla aktif kullanıcı sayısına ulaşmış tek platform olan TikTok’ta Nisan – Temmuz aylarını kapsayan dönemde 2 milyardan fazla aramanın yapıldığı görüldü. Sadece Türkiye’deki TikTok kullanımına bakıldığında ise Temmuz ayında üretilen içeriklerin hepsini tüketmek 42 yıl sürdüğü dikkat çekti.

TikTok yetkililerinin yanı sıra içerik üreticilerinin de deneyimlerini paylaşarak markalara TikTok for Business stratejileri için yol gösterdiği etkinlik, Ozan Doğulu’nun DJ performansının ardından sonra erdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir