1. Haberler
  2. Teknoloji
  3. Zoom, yükselişini sürdürüyor…

Zoom, yükselişini sürdürüyor…

Zoom, yükselişini sürdürüyor...
Zoom
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bircom’un Türkiye distribütörlüğünü yürüttüğü, işletme ve kuruluşların online ortamda iletişim kurmalarını sağlayarak video, ses, içerik paylaşımı ile sohbet çözümleri sunan Zoom yükselişini sürdürüyor. Okta Businesses at Work Raporu’na göre Zoom; APAC (Asya-Pasifik) ile EMEA (Avrupa-Orta Doğu-Afrika) bölgelerinde eğitim ve teknoloji gibi sektörlerde yaygınlığını artırmaya devam ediyor.

Bircom, temsil ettiği küresel markaların ülke çapında dağıtım, lokalizasyon, eğitim, kurulum ve satış sonrası hizmetlerini başarıyla sürdürmeye devam ediyor. Bircom’un distribütörlüğünü üstlendiği markalar arasında yer alan Zoom, Okta Businesses at Work Raporu’na göre başta APAC ve EMEA gibi bölgeler olmak üzere kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor.

Rapora göre, müşteri sayısına göre yapılan sıralamada ilk beş uygulama arasında olduğu belirtilen Zoom’un tekil kullanıcılara göre yapılan sıralamada da APAC’ta en hızlı büyüyen uygulama olduğunun altı çiziliyor. Tekil kullanıcılara göre markanın popülerliği incelendiğinde, Zoom’un, 2020 yılındaki %195’lik büyümesiyle bu alanda bir önceki yıla göre %42’lik bir artış gösterdiği görülüyor.

Asya-Pasifik bölgesinde %231 oranında büyüdü

Zoom’un küresel yaygınlığının artış gösterdiğini vurgulayan rapor, markanın video konferans alanındaki gücünü, bir önceki yıla göre APAC’ta %37, EMEA’da ise %45 büyüterek bölgesel müşteriler arasında yükselişini sürdürmekte olduğunu ortaya koyuyor.

APAC bölgesinde kısa sürede %231’lik artışla bölgede ‘tekil kullanıcı sayısına göre’ en hızlı büyüyen uygulama unvanını kazanan Zoom’un popülerliğinin sağlık, farmasötik, finans, bankacılık, eğitim ve kâr amacı gütmeyen sektörlerde daha fazla arttığı ve uygulamanın bu sektörlerde en popüler üçüncü uygulama olarak karşımıza çıktığı açıklanıyor.

2020’de eğitim sektöründe %1941 oranında büyüme

Microsoft 365 kullanıcılarının %45’inin Zoom’u kullandıklarını gösteren rapor verilerine göre, çok sayıda yeni üye kazanmaya devam eden markanın, Okta tarafından; ‘Google Workspace, Zoom ve Slack’ten oluşan “iş birliğinin güçlü üçlüsü” olarak adlandırılan grubun öne çıkan bir üyesi olduğunun da altı çiziliyor.

Eğitim sektöründe Google Workspace ve Zoom iş birliğine odaklanan rapor, 2020 Businesses at Work (from Home) raporunda Zoom’un 23 Mart 2020’de eğitim sektöründeki müşteriler arasında 28 gün öncesine kıyasla %1941 büyüme kaydettiğini gösteriyor.

Raporda ayrıca, “Teknoloji sektöründe, bahsi geçen ‘iş birliğinin güçlü üçlüsü’ tarafında bir önceki yıla göre hâlâ ciddi büyüme kaydedildiğini, Google Workspace’in %32, Zoom’un %33 ve Slack’in de %34 oranında büyüdüğüne dikkat çekiliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir