1. Haberler
  2. Turizm & Seyahat
  3. Raffles İstanbul, Avrupa’nın en iyi “Lüks Sanat Oteli” seçildi

Raffles İstanbul, Avrupa’nın en iyi “Lüks Sanat Oteli” seçildi

Raffles İstanbul, Avrupa’nın en iyi “Lüks Sanat Oteli” seçildi
Raffles İstanbul, Avrupa’nın en iyi “Lüks Sanat Oteli” seçildi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Misafirlerine hikayesini sanat üzerinden anlatan Raffles İstanbul, lüks seyahat dünyasının en saygın ödüllerinden World Luxury Hotel Awards’ta “Avrupa’nın En İyi Lüks Sanat Oteli” unvanına layık görüldü. Ödülün Raffles İstanbul’a, “otelcilikte mükemmelliğe olan sürekli bağlılığı, uluslararası lüks konaklama endüstrisindeki olağanüstü başarısı ve sofistike sanat koleksiyonuyla sunduğu unutulmaz atmosfere istinaden” verildiği belirtildi.

Duygusal lüks ve modernizmi incelikli detaylarla harmanlayan mekanları, kentin canlılığını en iyi şekilde hissetmeye olanak sağlayan lokasyonu, Boğaz, Adalar ve Tarihi Yarımada’ya bakan muhteşem manzarası ve sunduğu olağanüstü deneyimler sayesinde Raffles İstanbul, tüm dünyadan seyahat severlerin aklına kazınan bir adres olmayı sürdürüyor. Bu özellikleriyle açıldığı ilk günden beri dünyanın en prestijli organizasyonları tarafından sık sık “en iyiler” listelerine dahil edilen otel bu kez, büyüleyici atmosferinin en önemli bileşenlerinden olan sanat eserleriyle dikkat çekerek “Avrupa’nın En İyi Lüks Sanat Oteli” unvanını aldı.

Mimari odağına sanatı koyuyor

Raffles İstanbul’da “Dream of Istanbul” teması etrafında örülerek 200’den fazla parçayı bir araya getiren özel bir sanat koleksiyonu bulunuyor ve bu koleksiyon misafirler ve ziyaretçiler için organize edilen özel “Sanat Turu” ile keşfedilebiliyor. Otelin tamamı sanat ile zanaatı en rafine şekilde birleştiren bir yaklaşımla, misafirlerinin sofistike zevklerine hitap eden unutulmaz bir atmosfer sunuyor. Raffles İstanbul, lobideki ilk anda misafirleri karşılayan oniks kaplı parlak sütunlar, odalarında, koridorlarda, kısacası adım attıkları her alanda dikkat çeken ışıl ışıl Bizans mücevherleri, antik mozaikler, semazen tasvirleri ve Selçuklu Uygarlığının mirasından esinlenen geometrik motifler ile misafirlerinin duygularını harekete geçiriyor; onları adeta gerçek lüks algısıyla sarmalıyor.

World Luxury Awards tarafından verilen ödüller markaların misafirleri ve endüstri içindeki rakipleri nezdinde saygınlığını daha da artırmasını sağlıyor. Ödüller her yıl 100’den fazla kategoride, dünyanın dört bir yanındaki 300 binden fazla seyahat sever ve sektördeki paydaşların oylarıyla belirleniyor.

Raffles Istanbul, önceki yıllarda World Luxury Hotel Awards’da muhteşem ritüelleri sayesinde konuklarının dünyanın başka hiçbir yerinde bulamayacağı deneyimleri keşfetmelerini sağlayan SPA hizmeti ile “Türkiye’nin En İyi Lüks Spa Oteli” ödülünü almıştı. Leziz mutfağıyla adından söz ettiren Pan-Asya restoranı Isokyo ise 2018’de “Dünyanın En İyi Asya Mutfağı” seçilmişti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir