1. Haberler
  2. Turizm & Seyahat
  3. Şef Nobu Türkiye’ye geliyor

Şef Nobu Türkiye’ye geliyor

Şef Nobu Türkiye’ye geliyor
Nobu Matsuhisa
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyaca ünlü şef Nobu Matsuhisa Türkiye’ye geliyor. Matsuhisa, 22-25 Haziran tarihleri arasında hem Bodrum hem de İstanbul’da Nobu İstanbul’da misafirlerini ağırlayacak.

 Nobu Restaurant Group’un kurucusu ve aynı zamanda şefi olan Nobu Matsuhisa, Nobu İstanbul ve bu yaz kapılarını açan Nobu Bodrum’u Türkiye ortağı Baran Süzer ile birlikte ziyaret edecek.

Yılın birkaç ayını dünyanın dört bir yanındaki restoranlarını ziyaret ederek geçiren Nobu Matsuhisa, Türkiye’deki restoranlarındaki ekiplerini tanımayı, şefleriyle özel yemekler üzerinde görüşmeyi ve Japonların her şeyi yürekten yapma pratiği olan ‘kokoro’ya olan inancını her ekip üyesine aktarmayı dört gözle bekliyor.

Şef Nobu ayrıca 22-23 Haziran tarihleri arasında Nobu Bodrum’da ve 24-25 Haziran tarihleri arasında Nobu İstanbul’da konuklarını karşılayacak. Bu süre zarfında ziyaret edenler, Nobu’nun eşsiz mutfağının yanı sıra Şef Nobu ile tanışma fırsatının tadını çıkaracak.

Nobu Matsuhisa Hakkında

Şef Nobu Türkiye’ye geliyor

Nobuyuki Matsuhisa – dünya tarafından “Nobu” olarak bilinir – dünyanın her yerindeki Nobu ve Matsuhisa restoranlarının beğenilen ve son derece etkili şefi ve sahibidir.

Nobu, Tokyo’da saygın bir suşi barda sıkı bir çıraklık yaptı. Dünyayı görme hayallerinin onu Peru’da bir suşi bar açmaya yöneltmesi çok uzun sürmedi. Klasik olarak eğitilmiş bir suşi şefi olan Nobu, yeni kültürel deneyimler ve bölgesel malzemelerle karşı karşıya kalarak, bugün Nobu Tarzı olarak bilinen yaratıcı tarzını oluşturdu.

Nobu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk restoranını, Matsuhisa’yı Ocak 1987’de Beverly Hills, California’da açtı. Matsuhisa bir anda başarı hikayesine dönüştü ve hem yemek severler hem de ünlüler için bir mıknatıs oldu. Burada, oyuncu ve yönetmen Robert De Niro ile uzun süreli dostluk ve iş ilişkisi başladı. 1994 yılında New York’ta ilk Nobu’yu birlikte açmaları De Niro’nun ısrarı üzerineydi.

Nobu Restoran Grubu Hakkında

Nobu Restaurant Group, 1994 yılında Şef Nobuyuki Matsuhisa, aktör Robert De Niro, yapımcı Meir Teper ve restoran işletmecisi Drew Nieporent’in ortaklığıyla başladı.

Aynı anda hem görsel hem de mutfak keyfi sunan Nobu restoranları, New York Times, Zagat Surveys ve Michelin Guides gibi yayınlardan emsalsiz övgüler almaya devam ediyor. Şu anda dünya çapında 47 restoran ve büyüyen bir otel işletmesi var.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir