Şehrin Pan Asya Restoranı ISOKYO 4 İnci Ödülünü Aldı

Şehrin Pan Asya Restoranı ISOKYO 4 İnci Ödülünü Aldı
Şehrin Pan Asya Restoranı ISOKYO 4 İnci Ödülünü Aldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Misafirlerin sıradışı bir deneyim sunan ISOKYO, Türkiye’nin ilk ve tek özgün gastronomi derecelendirme sistemi olan İncili Gastronomi Rehberi’nde 3’üncü kez 4 inciye layık görüldü. Menüsünde, dünyanın yeni ve yükselen yemek trendi Pan Asya mutfağının özgün örneklerine yer veren ISOKYO bu derecelendirmeyle, Uzakdoğu Restoranı kategorisinde 3 yıldır üst üste 4 inci alan tek restoran oldu.

Açıldığı 2018 yılından bu yana birçok kez prestijli ödül ve unvanları kucaklayan ISOKYO, alanının güvenilir kaynaklarından İncili Gastronomi Rehberi’nden bir ödül daha kazandı. Dünyanın yeni ve yükselen yemek trendi Pan Asya mutfağını Zorlu Center Raffles Istanbul bünyesinde İstanbullularla buluşturan ISOKYO, ayrıca son yıllarda açılan Asya Restoranları arasında, kendi kategorisinde 3 yıldır üst üste 4 inci alan tek restoran oldu.

İncili Gastronomi Rehberi’nde Uzakdoğu kategorisinde ödüle layık görülen restoran, en küçük detaylarına varana dek irdelenip özenle oluşturulan sofistike menüsü, profesyonel mutfak ekibi ve Asya mutfağının ruhuna uygun yaratıcı ve etkileşimli sunumları ile fark yaratıyor.

İSTANBUL’DAN TOKYO’YA KEŞFETMEYE DEĞER BİR LEZZET DENEYİMİ

Adıyla İstanbul’dan Tokyo’ya kadar uzanan Pan Asya’yı ifade eden ISOKYO, menüsünde Çin, Japonya, Tayland, Vietnam, Kore gibi Uzakdoğu mutfaklarının mistik lezzet sırlarını Batı kültürüyle sentezleyerek sunuyor. Yemeğin lezzetiyle ahenk kazanan, Japonya’da “hoşa giden tat” anlamına gelen ihtişamlı Umami çeşnileri; tatlı ve baharat lezzetlerini dengeleyen Thai reçeteleri, ekşi ve acılar, Kore’den fermente ve salamura ürünler ile karmaşık ama bir o kadar da narin ve olgun Çin yemekleri… Bu doyulmaz tariflerin tümü, yaratıcılıkla dolu bir uyum içinde ISOKYOmenüsündeki yerini alıyor.

FARKLI DUYULARA HİTAP EDEN SIRADIŞI BİR DENEYİM

ISOKYO, lezzetlerinin yanı sıra canlı ve şık bir atmosfer yaratan dekorasyon detayları, titizlikle seçilmiş sanat eserleri ve misafirlerin yemek deneyimlerine eşlik eden büyüleyici müzikleri ile de dikkat çekiyor. Şehrin karmaşasından uzaklaşarak keyifli bir yolculuğa çıkmış hissi yaratan ISOKYO, misafirlerine her adımda kendilerini özel hissettirerek, sıradışı ve hatırlanacak bir deneyim yaşatıyor.

ÖDÜLLÜ ASYA MUTFAĞI

ISOKYO, birinci yılını henüz kutlamışken başarılı işlere imza atmaya devam ediyor.. 2018’de İncili Gastronomi Rehberi’nde ilk defa 4 inci alarak bu derecelendirmeye sahip tek Uzakdoğu restoranı olmuştu.

Mekan ayrıca, şehirlere özel hazırlanan Louis Vuitton City Guide 2018 isimli seyahat kitabı ve aplikasyonunda yer aldı. World Luxury Restaurant Awards’da Türkiye’yi başarıyla temsil etti ve tüm dünyada 2018’in En İyi Asya Mutfağı ödülünün sahibi oldu. ISOKYO, bu ödülün yanı sıra Avrupa’nın En İyi Yemek Sunumu ve En İyi Lüks Ambiyansıunvanlarını da aldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir