Yılın en özel gecesinde 2 Michelin yıldızlı Şeften özel gastronomik deneyi̇m

Yılın en özel gecesinde 2 Michelin yıldızlı Şeften özel gastronomik deneyi̇m
Jonathan Crook, Şef David Bizet, Selcuk Tümay, Brothers, Ultimate Experience, The Peninsula Istanbul
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Brothers, “Ultimate Experience” isimli özel davetini, yılın en özel tarihi olan 29 Şubat akşamı, The Peninsula Istanbul’da özel bir gastronomik deneyim ile gerçekleştirdi.

Paris’in en yaratıcı şeflerinden 2 Michelin yıldızlı Şef David Bizet’nin hazırladığı menünün sunulduğu “Ultimate Experience” gecesi, Pernod Ricard Afrika & Orta Doğu Genel Müdürü Selçuk Tümay ve Evin Tümay, The Peninsula Istanbul Genel Müdürü Jonathan H.Crook ve Beliz Crook olmak üzere Yelda – Hakan Tiftik, Ahu Orakçıoğlu, Ayşegül – Hakan Kodal, Bengi Kurtcebe, Jülide – Mehmet Ali Berkman, Eda-Ömür Tan, Pınar Hacıarifoğlu, Moris Kohen, Çiğdem Salvino Erkmen, Sinan Dallı, Tülay – İbrahim Dölen gibi iş, moda, sanat dünyasından isimleri bir araya getirdi.

Dört yılda bir takvimlerde yer almasıyla yılın en özel tarihi olan 29 Şubat akşamı The Peninsula Istanbul otelde Pernod Ricard Türkiye ana sponsorluğu ile gerçekleşen davet, misafirlerine benzersiz bir deneyim yaşattı. Bu önemli gecede, 2 Michelin yıldızlı Şef David Bizet ilk kez İstanbul’da bir davet için özel bir menü oluştururken, misafirlere benzersiz bir gastronomik deneyim sundu. Manuş-u Ala’nın müzik performansıyla renklenen davet, misafirlerine unutulmaz bir gece yaşatırken, etkileyici atmosferiyle şıklık ve lezzetin mükemmel uyumunu gözler önüne sererek keyifli anlar yaşattı.

İlhamını İskoçya’dan alırken kalbinde yer alan başarı, prestij, cömertlik ve beraberlikle çevresindekilere ilham olan Brothers, yaşamın her alanında öğrenerek, yeni insanlarla, yeni dünyalarla tanışarak hayata karışan herkesin buluşma noktası oluyor. İnovasyon, teknoloji ve cesur düşünceyi yıllara dayanan uzmanlıkları ve gelenekleriyle harmanlayan Brothers, sunduğu benzersiz deneyimlerle tüm klişeleri yıkıyor.

Bu benzersiz gecede, özel bir menü oluşturan Normandiya’lı Şef David Bizet, büyükanne ve büyükbabasının çiftliğinde geçirdiği dönemde tarıma ve yemek yapmaya erken yaşlarda merak saldı. Profesyonel hayatına 1993 yılında Lycée Hôtelier de Granville Maurice Marland’den mezun olduktan sonra, Four Seasons George V’deki Le Cinq restoranda asistan şef olarak başladı. 18 yıllık deneyimin ardından 2014 yılında Le V restoranda şeflik görevini üstlendi ve 2017 yılında, yine şefi olduğu L’orangerie’de ilk Michelin yıldızını aldı. Şef Bizet, 2018 yılında Paris’in ünlü Le Taillevent restoranının ekibine katıldı ve Ocak 2020’de ikinci Michelin yıldızını aldı. 2020 yılı Haziran ayında The Peninsula Paris otel ekibine Yönetici Şef pozisyonuyla katılan Şef David Bizet, en taze ve en benzersiz mevsimsel malzemelere olan karakteristik odağıyla, Paris’in en yaratıcı şeflerinden biri olarak tanınıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir