1. Haberler
  2. Gündem
  3. Ara tatil öncesinde otobüs biletlerine ilgi %115 arttı

Ara tatil öncesinde otobüs biletlerine ilgi %115 arttı

Ara tatil öncesinde otobüs biletlerine ilgi %115 arttı
Ara tatil öncesinde otobüs biletlerine ilgi %115 arttı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin heyecanla beklediği ara tatil gelmek üzere. 14-18 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek ara tatil 11 Kasım Cuma tarihi itibarıyla başlıyor ve öğrencilere 9 günlük bir tatil imkanı sunuyor. Türkiye’nin Lider Seyahat Sitesi Enuygun.com ara tatil öncesi verileri inceleyerek 11-13 Kasım tarihlerinde otobüs bileti satışlarının bir önceki haftaya göre %115 artış gösterdiğini açıkladı.

mother and father hold a little schoolgirl with a backpack by the hand, happy family, walk through schoolyard in fall, mom, dad and kid with bag over their shoulders, accompany child to first grade

Öğrencilere ve ailelere 9 günlük tatil fırsatı

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için ara tatile sayılı günler kaldı. 11 Kasım itibarıyla başlayacak hafta sonu tatiliyle birlikte ara tatil toplamda 9 gün sürecek. Bu tatil, ailelerinden uzakta eğitim gören ya da ebeveynleriyle minik bir tatile çıkmak isteyen öğrenciler ve öğretmenler için güzel bir fırsat olacak. Türkiye’nin Seyahat Sitesi Enuygun.com, tatil öncesinde otobüs bileti verilerini inceledi. Verilere göre ara tatil öncesinde otobüs biletleri satış ve aramaları bir önceki haftaya kıyasla %115 arttı.

En popüler rota İzmir-Ankara oldu

Enuygun.com’un verilerine göre ara tatil öncesinde otobüs bileti alınan en popüler rota İzmir-Ankara oldu. Bu rotayı Ankara-Mersin, Ankara-İzmir ve İstanbul-İzmir rotaları takip ediyor. Biletlerin büyük çoğunluğu İstanbul’da yaşayan kişiler tarafından alınırken en çok ziyaret edilecek şehirse Ankara oldu. Seyahat edenlerin %58’ini kadınlar %42’siniyse erkekler oluşturuyor.

Enuygun Otobüs İş Geliştirme Müdürü Zafer Sağlam: “Tek kişilik biletlerin fazla olması öğretmenlerin tatil fırsatını değerlendirdiğini gösteriyor”

Konuyla ilgili konuşan Enuygun Otobüs İş Geliştirme Müdürü Zafer Sağlam bu hafta alınan biletlerin çoğunlukla tek kişilik sepetlerden oluşmasını yorumladı. Sağlam “9 günlük tatil için yapılan satın alma işlemlerini incelediğimizde alınan biletlerin %76’sının tek kişilik sepetlerden oluştuğunu görüyoruz.  Bu da bize 18 yaş altına şehirler arası otobüs bileti satışı olmadığı için özellikle öğretmenlerin tatil fırsatını değerlendirdiğini düşündürüyor. 3 kişilik ve 4 kişilik sepetler satışların yalnızca %6’sını oluşturuyor.” açıklamasını yaptı.

Wingie Enuygun Group Hakkında

Wingie Enuygun Group, teknolojik gelişmelerin öncüsü olan, dijital düşünen ve kullanıcılarına en kusursuz deneyimi sunmak için çalışan seyahat odaklı bir teknoloji şirketidir. Wingie Enuygun Group, her ay en uygun seçeneklerle buluşturduğu 20 milyonun üzerinde ziyaretçisi ile Türkiye’de seyahat sektörünün online dönüşümüne yön veriyor. Hizmet verdiği alanlar arasında uçak bileti, otel, otobüs bileti, araç kiralama, kredi ve sigorta yer alıyor. 10 milyonun üzerinde uygulama indirme ile seyahat sektöründe öncü olma özelliğini taşıyan Enuygun; 2028’e kadar dünyanın en büyük 5 online seyahat pazaryeri arasına girme vizyonuna paralel olarak, global markası Wingie ile 5 dilde hizmet sunuyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir